Autorski debiut z wysokiego C. Co dalej?

  • 07.11.2017, 10:18
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Autorski debiut z wysokiego C. Co dalej?
Debiut w świecie prozy kryminalnej jest niezwykle trudny. Debiut dobrze przyjęty jest zaś sukcesem na wielką skalę. To właśnie udało się Piotrowi Lianie, który dwa lata temu wydał swoją pierwszą książkę - o niej i o planach na kolejne opowiadał uczniom z Bobowej.

 


W ramach realizowanego przez szkolna bibliotekę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, 27 października 2017 r. zorganizowano spotkanie z Piotrem Lianą – autorem powieści „Persona non grata”. Spotkanie autorskie prowadziła Klaudia Klimek wraz z Radkiem Zielińskim. Zarówno prowadzący, jak i pozostali uczniowie uczestniczący w spotkaniu mieli możliwość usłyszeć od debiutującego autora kryminału, jak powstawała powieść, dlaczego bohaterom nadano tak rzadkie imiona, np. Bożydar czy Wichrzysława, dlaczego zatytułował swój utwór „Persona non grata”?

Na te i wiele innych pytań, zawodowo pracujący jako farmaceuta, absolwent studiów podyplomowych z zakresu kryminalistyki, Piotr Liana bardzo obrazowo i wyczerpująco odpowiadał. Przyjął również zaproszenie na kolejne spotkanie, wkrótce potem, jak tylko ukaże się drukiem powieść, nad którą obecnie pracuje, ale nie chciał zdradzać jej fabuły. Na zakończenie spotkania gość w szkolnym egzemplarzu swojej powieści umieścił dedykację, a uczniowie otrzymali autografy.źródło: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe