Życie jest niepojęte, pięknie niepojęte

  • 06.11.2017, 13:49
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Życie jest niepojęte, pięknie niepojęte
Wisława Szymborska widziała ludzi na wskroś. Widziała życie, emocje, potrafiła o nich pisać jak nikt inny. To i inspiracje pozostawione przez Czesława Miłosza wykorzystali młodzi artyści z grupy "Między słowami" z gorlickiego MDK.

 

„Niepojęty przypadek” - to tytuł spektaklu teatralnego, który na scenie Gorlickiego Domu Kultury przedstawiła grupa teatralna „Między słowami” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Na scenie wystąpili: Błażej Baran, Dagmara Dąbek, Sylwia Kret, Wiktor Rafa, Magdalena Tatko i Mariola Wąs. Scenariusz opracowała i reżyserii podjęła się Dominika Jodłowska-Kubala, a całość muzycznie opracował Rafał Boniśniak.„Niepojęty przypadek” to spektakl opracowany w oparciu i z wykorzystaniem wierszy Wisławy Szymborskiej oraz niewielkim „udziałem” Czesława Miłosza. W spektaklu nawiązano do konwencji „teatru w teatrze”, a podstawowym elementem scenografii były... komody.

Tytułowy niepojęty przypadek to człowiek – każdy inny, niepowtarzalny, wyjątkowy, odrębny, ale także „niepojęty” przypadek. Przychodząc na świat jest niezapisaną kartą. Z czasem doświadcza miłości, radości, zwątpienia, nienawiści, strachu, smutku, choroby, żałoby. Droga każdego człowieka może się różnić, choć jej początek i meta są takie same.Spektakl był niezwykle interesującą godzinną refleksją nad sobą i życiem, o czym świadczyły gromkie brawa zgromadzonej na widowni publiczności, wśród której był m.in. wicestarosta Jerzy Nalepka.źródło: powiatgorlicki

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abcd1
abcd1 08.11.2017, 20:16
No galeria zdjęć piękna!

Pozostałe