Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama MRÓWKA WIELKIE OTWARCIE, 20.04.2024, sobota - Ropa 1275
ReklamaSkorzystaj z oferty Iwo Computers wejdź na stronę internetową lub odwiedź sklep stacjonarny
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola – DOŁĄCZ DO NAS

Poważna rozmowa z najmłodszymi

Podziel się
Oceń

Rozmawiać nawet z najmłodszymi uczniami i bardzo poważnych problemach - taki cel zaczynają realizować w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach. Jak wyglądały pierwsze spotkania profilaktyczne?
Poważna rozmowa z najmłodszymi

 


22 września w Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbyły się warsztaty szkoleniowe przygotowujące do realizacji Programu Profilaktycznego „Domowi Detektywi - Jaś i Małgosia na tropie”. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele, którzy wyrazili chęć prowadzenia tych zajęć w swoich szkołach.

Program Domowych Detektywów przeznaczony jest dla uczniów klas czwartych (lub piątych) szkół podstawowych i ich rodziców. Jego celem jest opóźnianie inicjacji alkoholowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu i używaniem narkotyków.

Szkolenie to przeprowadziło Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa, w ramach środków pozyskanych z Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Ponadto w dn. 22.09.2017 r. i 05.10.2017 r. przeprowadzone zostały dwugodzinne warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas IV i V pn. „Zaplątani w sieci”.
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z różnymi zagrożeniami płynącymi ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Mieli okazję dowiedzieć się, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w Sieci, jak też z jej brakiem. Warsztaty miały na celu nie tylko nauczyć bezpiecznego, ale i kulturalnego korzystania z multimediów. W trakcie ich trwania dzieci zyskały świadomość zacierania się granic pomiędzy wirtualnym, a rzeczywistym światem. Prowadzący pomagał uczniom wypracowywać w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy łamania prawa za pośrednictwem mediów elektronicznych (cyberprzemoc).

źródło: UM Gorlice




 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaTekStylowo - WIELKIE OTWARCIE JUŻ 17-go kwietnia - ul. Chopina 20, Gorlice
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaAgencja Detektywistyczna „Biuro Bezpieczeństwa SPECTRUM – detektyw NOWICKI” zaprasza! GORLICE, ul. Michalusa 22
ReklamaNekrologi Gorlice 2022
Reklama
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego