Mazowszanie pierwszym rywalem naszych koszykarzy

Trwa turniej finałowy o wejście do 2. ligi w koszykówce mężczyzn. Cztery ekipy z grupy najlepszych drużyn turniejów półfinałowych z całej Polski walczą w Elblągu o awans. Wśród nich znajduje się drużyna MKS-u Gorlice.
mężczyźni w jednolitych sportowych strojach za nimi kibice
Gorliczanie walczą o awans w turnieju finałowym 3 ligi mężczyzn

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

Na inaugurację turnieju gorliczanie rozegrali mecz z GKK Grodzisk Mazowiecki.

GKK Grodzisk Mazowiecki – MKS Gorlice 92:60 (22:24, 22:10, 18:18, 30:8)

Mecz dużo lepiej rozpoczęli gospodarze tego spotkania, którym w tym przypadku był zespół z Grodziska Mazowieckiego. Szybkie 9:1 nieco zaskoczyło gorliczan, którzy byli zmuszeni wziąć wcześnie czas. Potem gra się wyrównała i nasi koszykarze zaczęli łapać dobry rytm gry.

Skuteczność w ataku i zwarta obrona pozwoliły im dogonić przeciwnika (17:17) i nawet wyjść na prowadzenie po pierwszej kwarcie (22:24 dla MKS-u).

Wyrównany stan rywalizacji utrzymywał się do końcówki drugiej kwarty. Wtedy gospodarze przyspieszyli i wobec indolencji MKS zbudowali kilkupunktową przewagę (44:34 dla GKK po drugiej kwarcie).

Gorliczanie cały czas trzymali się przeciwnika i nie oddawali pola, gra wyrównała się i gdyby nie wskazanie tablicy wyników to można by było pomyśleć, że mamy remis w tym spotkaniu.

Czwarta kwarta była niestety koszmarem dla naszych koszykarzy, bo już od pierwszych minut punktowali tylko gospodarze. Gra niby toczyła się w wyrównanym tempie, ale to gracze Grodziska dziurawili kosz gorliczan. Wynik zaczął się niemiłosiernie rozjeżdżać a gorliczanie niestety nie byli w stanie poradzić sobie z agresywną obroną przeciwników, broniących na całym boisku.

Rozmiar porażki (60:92) nieco zaburza optykę rozkładu sił drużyn w tym spotkaniu. Przegrana wyraźnie czwarta kwarta nie może być wyznacznikiem poziomu gry gorliczan. Walka o 2. ligę trwa i póki nie zabrzmi ostatnia syrena, cały czas piłka jest w grze.

W drugim z meczów turnieju, gospodarze imprezy Energa Basketball Elbląg podejmowali zespół Szkoły Gortata Politechnikę Gdańsk.

Energa Basketball Elbląg – Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 70:66

Poniżej player z transmisją z tego spotkania.