Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Ta ostatnia ligowa niedziela

Ostatnia, 18-ta kolejka III-ligowych zmagań dla koszykarzy MKS-u Gorlice oznaczała starcie z drużyną UKS Regis Wieliczka. Gorliczanie pożegnali się z własną publicznością zwycięstwem nad wyżej notowanym rywalem 76:65. Wygraną gospodarzy można potraktować niejako na otarcie łez, bo dwa wcześniejsze spotkania zakończyły się ich porażkami zaledwie dwoma punktami.

MKS Gorlice - UKS Regis Wieliczka 76:65 (16:15, 21:25, 21:14, 18:11)

Wynik spotkania, w przeważającej jego części, oscylował koło remisu a przez całą pierwszą połowę żadna z drużyn nie potrafiła zbudować przewagi, którą umiałaby utrzymać. Styl gry na boisku, jaki prezentowały obie drużyny, nie był jednak najlepszy. MKS jak i Regis prześcigały się w popełnianiu błędów, mnożyły się straty a strzelcy obu zespołów razili nieskutecznością.

Przełom rywalizacji nastąpił w 8 minucie III kwarty, gdy gospodarzom udało się zdobyć 9 punktów z rzędu, wzmacniając obronę i walcząc ambitnie pod "deską" rywala. Goście nie bardzo kwapili się do szaleńczego odrabiania strat a minuty mijały. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Wojtciech Rykała, który "trójką" skwitował rywalizację obu zespołów (70:61 na 2:41 min przed końcem spotkania).

MKS Gorlice zakończył III-ligowy sezon z 7 zwycięstwami na koncie (na 18 spotkań). Gorlickiemu zespołowi najprawdopodobniej przypadnie 6. miejsce w ligowej tabeli, jeżeli Korona Kraków, której pozostało do rozegrania jeszcze 3 mecze w lidze, przegra choćby jeden z nich.

mecz z 13.03.2016:

Korona Kraków - MKS Gorlice 83:81 (18:21, 33:22, 8:23, 24:15)

w meczu młodzików:

MKS Gorlice - Korona Kraków 60:50 (6:16, 14:14, 21:13, 19:7)

Zespół młodzików wygrał ostatni i zarazem najważniejszy mecz w sezonie. Dzięki temu zwycięstwu gorliczanie awansowali na 4 miejsce w tabeli i tym samym awansowali do dalszych rozgrywek.