Dzień otwarty w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym

  • 15.05.2015, 10:50 (aktualizacja 15.05.2015, 17:37)

Podziel się:

Oceń:

{jcomments off}W środę 13 maja w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Janusza Korczaka odbył się już po raz trzeci Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentowana została oferta edukacyjno – terapeutyczna placówki dla dzieci o zwiększonych potrzebach edukacyjnych.Bardzo cieszy fakt, iż nasz Ośrodek odwiedziło wielu rodziców z dziećmi, którzy z zaciekawieniem przyglądali się i brali udział w różnych zajęciach terapeutycznych.

Spotkanie rozpoczęło przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka” - młodzi aktorzy z SOS-W dali prawdziwy popis swoich aktorskich umiejętności. Wszyscy byli pod wrażeniem scenografii, oprawy muzycznej, a nade wszystko podziw wzbudzał talent aktorski uczniów, dla których występ w szkolnym teatrzyku jest również formą terapii.

Następnie zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca z dziećmi w Ośrodku na co dzień. Pokazowe zajęcia z zakresu hipoterapii, dogoterapii, gimnastyki korekcyjnej, hydromasażu bardzo podobały się odwiedzającym. Była również możliwość uczestnictwa w zajęciach artystycznych, językowych, matematycznych, muzycznych i kulinarnych.
Atmosfera spotkania była naprawdę miła, nasi goście wspaniale zintegrowali się z uczniami, a ich rodzice oraz zaproszeni goście poznali bliżej metody pracy nauczycieli i wychowawców.

Niespodzianką dnia była także wizyta reprezentantki Fundacji Eco Textil, która w imieniu tej organizacji podarowała uczniom cztery rowery przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za ten wspaniały dar!

Materiał nadesłała Weronika Tumidajska. Dziękujemy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe