Niebawem wszystkie sprawy załatwisz w jednym urzędzie.

  • 15.02.2019, 11:35 (aktualizacja 15.02.2019, 13:39)
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Niebawem wszystkie sprawy załatwisz w jednym urzędzie.
Jest nieporozumieniem, jeśli Mieszkaniec przychodzi do urzędu szukając rozwiązania sprawy a wychodzi z kolejnymi kłopotami. Urząd powinien być nastawiony na wygodę klienta, który wie gdzie pójść, by załatwić swoją sprawę i to zaraz po przekroczenia jego murów.

Najbardziej komfortową sytuacją jest możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu. Tym samym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Powiatu Gorlickiego, w strukturze Starostwa Powiatowego wprowadzane są zmiany pozwalające na zapewnienie takiej obsługi.

Już wcześniej zapewniona została obsługa wszystkich Mieszkańców Powiatu Gorlickiego w zakresie geodezji i kartografii w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. 11 Listopada 6 w Gorlicach.    

Z perspektywy minionego czasu należy stwierdzić, że obsługa Mieszkańców z terenu powiatu gorlickiego z zakresu realizowanych przez Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru zadań, najlepiej sprawdza się w siedzibie Starostwa. W jednym miejscu znajduje się bowiem ewidencja gruntów i budynków, Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również siedziba Sądu Rejonowego z Wydziałem Ksiąg Wieczystych i Urząd Skarbowy. Uwarunkowania takie pozwalają na kompleksowe załatwienie spraw na miejscu z pożytkiem dla Mieszkańców naszego powiatu – podkreśla Starosta Maria Gubała.

Od kilku miesięcy również i sprawy z zakresu architektury i budownictwa inwestorzy mogą załatwiać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Niebawem również i w zakresie spraw związanych z rejestracją pojazdów i wydawaniem praw jazdy wszelkie formalności załatwić będzie można w nowo oddanej siedzibie Wydziału Komunikacji i Dróg przy ul. Michalusa 18 w Gorlicach.

Zapewnione tam zostały warunki organizacyjne, pozwalające na zminimalizowanie kolejek poprzez wprowadzenie internetowego systemu kolejkowego oraz zabezpieczone zostały również miejsca parkingowe dla interesantów.

 

materiał nadesłany: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Justyna Miarecka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

2020
2020 17.02.2019, 16:27
Niebawem to nic nie załatwisz w Gorlicach gdyż Mieszkańców jest już do 20 tyś.
pw
pw 15.02.2019, 16:03
A z polskiego na nasze - o co chodzi? Przecież tzw. "budowlanka" jest od lat w starostwie w tym samym budynku przy dworcu?

Pozostałe