W najbliższy czwartek, tj. 14 lutego 2019 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Bobowej (pokój nr 8) odbędzie się spotkanie współorganizowane przez Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzę i Krakowski Park Technologiczny dotyczące zasad i funkcjonowania przedsiębiorstw w nowo utworzonej Strefie Aktywności Gospodarczej w Siedliskach.
Na spotkaniu eksperci z Krakowskiego Parku Technologicznego przedstawią preferencyjne warunki skorzystania z pomocy publicznej z tytułu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i opowiedzą o możliwościach uzyskania ulg podatkowych.
Polska Strefa Inwestycji to nowy instrument przyznawania pomocy publicznej dla przedsiębiorców.
Obecna ustawa zasadniczo zmieniła zasady udzielania zwolnień podatkowych dla firm, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną. Jest to niewątpliwie atrakcyjna zmiana i zachęta inwestycyjna dla wielu firm, które chciałyby skorzystać z tego typu wsparcia.
Decyzje o wsparciu na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego – na podstawie wniosku przedsiębiorcy – wydaje Krakowski Park Technologiczny w imieniu ministra właściwego ds. gospodarki. Wysokość pomocy publicznej na obszarze obsługiwanym przez KPT (zwolnienia z podatku dochodowego CIT lub PIT) wynosi:
35% dla dużych | 45% dla średnich | 55% dla małych i mikro przedsiębiorstw.
Czas na wykorzystanie pomocy publicznej wynosi tyle samo dla wszystkich firm:
12 lat (od dnia otrzymania decyzji o wsparciu)
15 lat na terenach objętych wcześniej statusem specjalnej strefy ekonomicznej.
Zainteresowanych przedsiębiorców zapraszamy serdecznie do bezpośredniego kontaktu działem obsługi inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego:
Jacek Bielawski
tel. 12 640 19 49, [email protected]
Justyna Czyszek
tel. +48 690 950 600, [email protected]








![Te miejscowości nie będą miały w tym tygodniu prądu [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] zdjęcie przedstawia słup energetyczny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-te-miejscowosci-nie-beda-mialy-w-tym-tygodniu-pradu-harmonogram-wylaczen-1770530002.png)


![Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gmina-gorlice-kolo-gospodyn-wiejskich-obchodzi-75-lecie-istnienia-foto-1770496601.jpg)


![Czy to było włamanie? Policja na ul. Kochanowskiego [FOTO] zdjęcie przedstawia policyjny radiowóz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-mieszkania-1770408598.jpg)

![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)

![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)





![Gorlice. Zdarzenie pojazdów na ul. Sikorskiego. Są ranni [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia karetkę pogotowia, dwa rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zdarzenie-drogowe-na-ul-sikorskiego-1770374499.jpg)
![Ten kierowca zostawił chyba mózg w domu [VIDEO] zdjęcie przedstawia samochody na jezdni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ten-kierowca-zostawil-chyba-mozg-w-domu-1770279643.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze