Zwróć uwagę, czy nie masz tych produktów w lodówce. Afera z mięsem z popularną firmą w tle.

  • 06.02.2019, 05:34 (aktualizacja 06.02.2019, 08:04)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Jedna z firm pochodząca z okolic Nowego Sączą wydała oświadczenie związane z tematem uboju chorych krów i wprowadzania złej jakości mięsa do przetworzonych produktów. Zobacz o jaką firmę chodzi.

 

Nowosądecka firma Konspol wydała oświadczenie w sprawie informacji o możliwości zakupu przez spółkę partii mięsa pochodzącego z ubojni, która została przedstawiona w reportażu telewizyjnym TVN jako sprzedająca również mięso zwierząt chorych. Prezentujemy je w całości poniżej.

 

Informacja dla Klientów Konspol Holding


Konspol Holding został wczoraj poinformowany, iż partia mięsa wołowego zakupionego przez firmę jako składnik wyrobów gotowych lub wędlin pochodziła z ubojni, która została przedstawiona w reportażu telewizyjnym jako sprzedająca również mięso zwierząt chorych. Mimo, że nie ma żadnych dowodów świadczących o tym, że partia mięsa wołowego zakupiona przez Konspol pochodziła z partii skażonej, a jedynie, iż rzeźnia, od której Konspol mięso zakupił zaopatrywała się w ubojni przedstawionej w reportażu i nie była badana przez inspektorów weterynaryjnych.

Konspol zdecydował się na natychmiastowe wycofanie partii towaru zawierającego mięso z tej ubojni dostarczone do klientów i zatrzymanie pozostałej partii w magazynie do czasu kontroli weterynaryjnej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez Grupę Konspol produktów są prestiżowe nagrody i wyróżnienia otrzymane na szeregu Międzynarodowych Targów i Konkursów. Wiele produktów posiada także znak Zdrowej Żywności Atestowanej.

Konspol Holding oraz Konspol Bis są nowoczesnymi zakładami drobiarskimi spełniającymi wymogi Unii Europejskiej i posiadają certyfikaty wystawione przez Głównego Lekarza Weterynarii poświadczające uprawnienie w zakresie eksportu produktów z mięsa drobiowego oraz w zakresie produkcji i eksportu mięsa drobiowego w tuszkach i elementach na rynki państw członkowskich Unii Europejskiej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości produkowanych przez Grupę Konspol produktów są prestiżowe nagrody i wyróżnienia otrzymane na szeregu Międzynarodowych Targów i Konkursów. Wiele produktów posiada także znak Zdrowej Żywności Atestowanej. Konspol jest bardzo zaniepokojony faktem, iż w naszych produktach mogły znaleźć się składniki nie odpowiadające najwyższym standardom bezpieczeństwa, dlatego wszystkie partie produktów zawierające mięso wołowe pochodzące z ubojni przedstawionej w reportażu są wycofywane.

Klientów indywidualnych, którzy kupili produkty firmy Konspol wymienione w załączniku prosimy o natychmiastowy zwrot do punktów, w których dokonali zakupu.”


 

Nazwa towaru

Wersja handlowa

Kiełbaska z wołowiną XL

676/1

Kiełbaska z wołowiną XL

780/1

Cheeseburger wołowy 165g

515/C/1

Cheeseburger wołowy 165g

553/C/1

Cheeseburger wołowy 165g

581/C/1

Frankfurterki z wołowiną 280g

822/1

Frankfurterki z wołowiną 280g

973/1

Pierożki Chinkali 240g

530/C/1/28

Burger wołowy 240g

764/I

Burger wołowy w bułce 170g

582/C/1

Burger wołowy w bułce 170g

557/C/1

Burger wołowy w bułce 170g

421/C/1

Burger wołowy w bułce 170g

518/C/1

Burger wołowy 240g

631/I

Tortilla z wołowiną 250g

785/I

Tortilla z wołowiną 250g

821/I

Tortilla z wołowiną 250g

785/I

 

źródło: www.konspol.com.pl/aktualnosciTomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 06.02.2019, 06:55
Idą już pisma o likwidację tej firmy skoro zagrażają Zdrowiu i Życiu a medale niech sobie już włożą skoro stracili zaufanie które mieli wspaniałe.

Pozostałe