Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Wiosna tuż tuż, czyli w co się ubrać, aby było modnie i wygodnie

  • 24.02.2019, 19:47 (aktualizacja 26.02.2019 16:08)
  • Tomasz Stasiowski
Podziel się:
Wiosna tuż tuż, czyli w co się ubrać, aby było modnie i wygodnie
Wiosna to czas, kiedy wszystko się budzi do życia. Jak w naturze, tak i u ludzi, zachodzą zmiany np. stylu życia, ale też i ubierania się. Cieplejsze temperatury i więcej słońca od razu bardziej motywują do aktywności i odrobiny szaleństwa, szczególnie na świeżym powietrzu. Dlatego też warto się zastanowić, jakie materiały i ubrania będą na ten czas najlepszym rozwiązaniem.

Tkaniny, które zadbają o Twoją wygodę na wiosnę

Moda i ogólnie panujące trendy są odpowiednimi wyznacznikami, wedle których możesz dokonać wyboru tkaniny. Jednakże są takie materiały, które niezależnie od aktualnie panujących tendencji modowych są idealne na okres wiosny i ciepłe dni. Z myślą o wiośnie tkaniny, z których szyte są sukienki, spodnie, spódnice czy bluzki, powinny być naturalne, lekkie i przewiewne, aby zadbać o odpowiednią termoregulację organizmu.

Cienkie bawełny w tym okresie będą jak znalazł, gdyż doskonale przepuszczają powietrze, dzięki czemu nasza skóra może swobodnie oddychać i się nie pocimy. Jeszcze inne to tkaniny stretchowe, które są stosowane najczęściej w ramach codziennych bluzek czy miękkie dzianiny, takie jak punto, które idealnie się nadadzą przy sportowych sukienkach. Stawiając na delikatniejsze materiały, można pokusić się o jedwab czy satynę, z których ubiór jeszcze bardziej będzie przystosowany do wiosennej czy letniej pogody.

W kwestii wyboru tkanin w tym okresie warto być ostrożnym. Ubrania stworzone choćby z poliestru, mogą być stworzone nieudolnie, nie przemyślanie, nie zważając na jego właściwości. O tym, czy kupować ubrania z poliestru, zostawiam Cię z artykułem stylistki Julii Nikitiny https://nikitina.pl/poliester-w-ubraniach-czy-rzeczywiscie-jest-taki-zly/ , która w jasny i konkretny sposób objaśnia cechy tej tkaniny, omawiając zarówno jej zalety, jak i wady.

Na wiosnę postaw na komfort i wdzięk

Jako okres przejściowy wiosna może być czasem, w którym wiele z nas nie będzie miało pomysłu jak się ubrać. Wahania temperatury i zmienna pogoda mogą być przeszkodą, by założyć swobodną spódnicę czy sukienkę, a z kolei skórzana kurtka czy żakiet mogą się okazać wyborem na wyrost.

Na nadchodzącą wiosnę najlepszym bowiem rozwiązaniem są...spodnie. Wiem, wiem, nosisz je przez blisko rok, ale zastanów się dobrze. W końcu spodnie to nie są tylko dżinsy, ale cały wachlarz możliwości jak: rurki, legginsy, cygaretki, chinosy. Jest z tego wybierać, ale gdybyś miała z tym problem, może zawsze skorzystać z pomocy stylisty. Julia Nikitina w artykule na https://nikitina.pl/spodnie-damskie-10-wskazowek/ podaje zwięźle i szczegółowo kilka istotnych wskazówek i cech, którymi powinnaś się kierować przy wyborze spodni. Dzięki temu zapoznasz się z elementami, jakie należy unikać i na co należy zwrócić szczególną uwagę. W końcu chodzi o to, by były one dla nas wygodne oraz podkreślały właściwie naszą sylwetkę.

Wiosna to czas zmian, więc pomyśl nad własnymi stylizacjami i ubiorem, który może dać Ci dużo swobody oraz poczucia, że jesteś piękna.

Tomasz Stasiowski

Pozostałe