Spotkanie z teatrem, czyli pociągiem do Bollywood.

  • 24.03.2019, 09:47 (aktualizacja 24.03.2019, 11:58)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Spotkanie z teatrem, czyli pociągiem do Bollywood.
Była godzina 16.16. Punktualnie. Wtedy właśnie ze stacji Gorlickie Centrum Kultury wyruszył Pociąg do Teatru. Tak właśnie świętowano w Gorlicach już po raz trzeci, obchody Międzynarodowego Dnia Teatru.

W tym roku hasłem przewodnim imprezy był Bollywood, w więc wielobarwność, różność, zmienność w wyrażaniu, interpretacji i odbieraniu sztuki. Przez ponad 7 godzin na gorlickiej scenie pojawiło się 6 grup teatralnych z Gorlic, Sanoka, Lublina i Nowej Soli.

Atmosfera Boolywood udzielała się z miejsca, przekraczając próg obiektu przenosiliśmy się w barwną kulturę, pełną kolorów, zapachów i radości życia.

Wyjątkowym wydarzeniem była premiera spektaklu pt. „Dom bez okien” w wykonaniu Grupy Radość Tworzenia GCK, w reżyserii Haliny Wąsowskiej-Schirmer i Tomasza Tajaka. Grupę tworzą osoby z niepełnosprawnością i było to dla nich niezwykłe wyzwanie podzielenia się z widzami swoimi spontanicznymi emocjami. 

Ciekawą koncepcją podczas kilku ostatnich spektakli, było posadzenie widowni na scenie, tuż przy występujących aktorach, co z pewnością wpłynęło na większą interakcję pomiędzy występującymi a widownią, zapewniając bezpośredni odbiór, wręcz na wyciągnięcie ręki.

Jak przystało na Bollywood, znalazło się też miejsce na krótki pokaz tańca, w którego tajniki wprowadził nas Grzegorz Halko.

Impreza była też dobrym miejscem dla pokazu Grupy Filmowej "Ćmy", która zaprezentowała swój najnowszy projekt pt. „Czarny welon”.

Pomiędzy spektaklami można było pomalować dłonie zgodnie ze sztuką mehendi lub rozsiąść się wygodnie w klimatycznej kawiarence zaaranżowanej w holu GCK.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (82)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iro_kez
Iro_kez 25.03.2019, 19:10
Wow! Pięknie!

Pozostałe