Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Galeria Gorlicka – wielkie otwarcie już za kilka dni!

  • 4.04.2019, 00:00 (aktualizacja 12.04.2019 07:34)
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Galeria Gorlicka – wielkie otwarcie już za kilka dni!
Zbliża się długo wyczekiwane wydarzenie w naszym mieście. Znamy oficjalną listę sklepów, w których będziecie mogli zrobić zakupy już w drugi weekend kwietnia.

O budowie Galerii Gorlickiej krążyły legendy, a co niektórzy już blisko rok temu spisali ją na straty, wróżąc powstanie kolejnego wielkopowierzchniowego dyskontu spożywczego. Na nic zdały się zapewnienia przedstawicieli spółki Kabo, która jest właścicielem galerii, że w centrum naszego miasta powstanie nowoczesny budynek z oryginalną bryłą, w którym na pewno nie będzie spożywczaka ze wszystkim i niczym.

Już w 2017 roku informowaliśmy Was, że galeria handlowa w Gorlicach powstanie, ale niejako w dwóch etapach.

Najpierw powstał obiekt o powierzchni około 500 metrów kwadratowych, by sprostać warunkom umowy z miastem, podpisanej przez poprzedniego właściciela spółki, a obowiązującej również obecnego.

Na wiosnę 2018 roku budowa ruszyła pełną parą, a my z redakcyjnego okna mogliśmy obserwować, jak budynek „rośnie”.

Galeria Gorlicka wypełniła przestrzeń po dawnym targowisku między ulicą Legionów a ulicą Ogrodową. Z poziomu ul. Legionów budynek jest jednokondygnacyjny, od strony ul. Ogrodowej dwupoziomowy z ruchomymi schodami i windami. Natomiast pod galerią mieści się parking dla około stu samochodów.

Długo zastanawialiśmy się, jak sprawić, by budynek przyciągał wzrok, a jednocześnie wpisywał się w region, by galeria nie była „gorlicka” tylko z nazwy i tak zrodził się pomysł, by ozdobić ją bobowską koronką, wywodzącą się z tradycji regionu, będzie podświetlana nocą nawiązując do idei miasta światła jakim są Gorlice – powiedział nam w czasie ostatniego spotkania Krzysztof Janiec, członek zarządu spółki Kabo, inwestor Galerii Gorlickiej.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest gorlicka firma Hażbud, która, jak zaznaczają inwestorzy, sprostała wszystkim ich wymaganiom.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy byli nam zwyczajnie życzliwi. Mamy nadzieję, że Galeria Gorlicka będzie nie tylko doskonałym miejscem do zakupów, ale i miejscem spotkań – podkreśla Krzysztof Janiec.

Będziemy Was na bieżąco informowali o wydarzeniach towarzyszących otwarciu galerii, bo wiemy, że na drugi weekend kwietnia zaplanowano ich całkiem sporo!

Więcej TUTAJ i TUTAJ

 

 

 

 

 
Barbara Ćmiech

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 13.04.2019, 18:01
Ładnie wygląda, zwłaszcza nocą!
ula
ula 11.04.2019, 12:36
Kiedyś rozmawiałam z pewną osobą o tym, że widzę, że w Gorlicach jest zabudowywany niemal każdy skrawek ziemi. Tworzy się nowe obiekty handlowe na terenie miasta, nie tylko tę galerię. Usłyszałam w odpowiedzi, że to bardzo dobrze, niech Gorlice się rozwijają. Skupiłam się na tym słowie: rozwój. Zdumiewa mnie, że rozwojem nazywa się zabudowywanie wszelakich terenów zielonych. Bez przyrody ludzkość jest niczym i jej całkowita dewastacja nie jest rozwojem ludzkości tylko jej zmierzaniem ku śmierci.
Marian
Marian 11.04.2019, 14:08
Skoro masz tak szerokie horyzonty - to złóż chociażby jakiś projekt np do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego i działaj :) Zamiast marudzić. No chyba, że wolisz tylko wzniośle mówić....
ula
ula 11.04.2019, 15:30
Tu nie chodzi o działanie tylko o pozostawianie wolnych przestrzeni czy skrawków zieleni takimi jakie są.
Marian
Marian 11.04.2019, 15:42
Czyli nie masz nic sensownego do zaproponowania w kwestii rozwoju miasta....ale wypowiadasz się właśnie na ten temat. Po co? i w jakim celu?
Wiesz ilu jest ludzi, którzy potrafią dużo mówić? Całe mnóstwo... Niestety.
Ale tylko nieliczni zamiast samego „gadania” coś zrobią, działają, próbują...:)
ula
ula 11.04.2019, 20:06
Przyrodę wystarczy pozostawić samą sobie i ona potrafi się świetnie rozwijać bez ludzkiej ingerencji. O tym mówię. A nie o odbieraniu wszystkich terenów innym niż my ludzie stworzeniom i mieszkańcom ziemi.
Marian
Marian 11.04.2019, 22:24
Ok, tu mogę się zgodzić. Ale tym bardziej nie rozumiem Pani wniosków dotyczących infrastruktury miejskiej...
Beta
Beta 8.04.2019, 21:08
Znów beznadziejne sklepy przeniesione z innych lokalizacji a myślałam że wprowadzą coś nowego nuda.... dalej trzeba będzie jeździć do trzech koron na zakupki;/. Spisuje na straty ta galerie za rok będzie tam następny chińczyk. dziękuje na pewno nie odwiedzę
Jacuś
Jacuś 11.04.2019, 09:15
jeśli Ci się nie podoba nie musisz tam chodzić,Galeria Krakowska czeka na Ciebie,to są Gorlice.nie Mediolan
Bronx
Bronx 10.04.2019, 22:32
Cyt. "zakupki".... Masz poziom Beta... Nie ma co.
parkomat
parkomat 7.04.2019, 09:44
Parking płatny (zakup biletu po przejściu 2m) tylko na kilka aut, kontrolowany wyjazd(odczyt biletu). Chore zobaczymy kto tam będzie chodził.
css7x
css7x 13.04.2019, 18:01
kilka aut....xD
stan w.
stan w. 5.04.2019, 20:36
Pierwsi wpadną nauczyciele wf a po nich panie od nauczania początkowego.Oczywiście w celu zaspokojenia"potrzeb duchowych".
stan
stan 5.04.2019, 09:44
Kiedy cofnę się w czasie do pierwszego wyjazdu do Gorlic przygodną furmanką na rynek Gorlicki gdzie odbywał się jarmark i była zajezdnia PKS-u potem handel żywy w błocie koło mostu i tak do dzisiejszych Galerii to wydaje się iż upłynęło kilka wieków.
haller
haller 5.04.2019, 09:00
Ta galeryja przynajmniej wygląda elegancko, nie to co rondo center... wieś tańczy i śpiewa na całego. W ogóle to rondo center można by zgłaszać w konkursach na największego paszkwila budowlanego.
jann
jann 6.04.2019, 11:27
paszkwil ale buty ciuch i kiełbache no i alkohol tam kupujesz
Ktoś
Ktoś 6.04.2019, 13:22
Ani butów, ani ciuchów, ani kiełbachy, ani alkoholu nie kupuję tam
Monika
Monika 5.04.2019, 10:43
Zgadzam się! Co do joty :)
ojbuibo
ojbuibo 4.04.2019, 21:48
Niestety zmarnowany potencjał...
Mogliby lepiej otworzyć coś czego nie ma w Gorlicach a ludzie tego chcą np. Empik, H&M lub coś innego na co jest popyt
Paweł
Paweł 4.04.2019, 17:52
Pamiętam jak były tam:
1) stacja MZK, czekałem na przystanku
2) jarmark
3) parking
4) a teraz sklep wielkopowierzchniowy
diXI
diXI 5.04.2019, 10:45
Sklep wielkopowierzchniowy? Ooooo. Paweł, czy znasz podstawową definicję sklepu wielkopowierzchniowego? :D :D :D Chyba nie :D
Paweł
Paweł 4.04.2019, 17:45
Ja mam piękną działkę na wsi ponad ha, mogę udostępnić ją pod galerię:) będą wszystkie możliwe sklepy,ściągniemy cały powiat na zakupy, odkorkujemy miasto, zmniejszymy smog w mieście, jest tylko 1 problem - Szukam Inwestora:)))
Lori
Lori 5.04.2019, 11:20
„Wszystkie możliwe sklepy” mają ściśle określone kryteria odnośnie liczby mieszkańców...xD
TenMIŚ
TenMIŚ 5.04.2019, 10:45
Działaj i szukaj! :) A projekt masz?
Karol
Karol 4.04.2019, 16:21
Nic konkretnego jak zwykle
Nie lepiej zrobic parking dla miasta?
Bedzie za chwile to co wszedzie chinczyk i lumpex
Marian
Marian 4.04.2019, 17:07
Pewnie... Korki, były, są i niestety będą. Musielibyśmy "powiększyć" infrastrukturę miasta kosztem terenów zielonych, łąk i lasów... Tyle, że niczego by to nie zmieniło, bo... Powstały by kolejne drogi, zabudowania mieszkalne itd. I dodatkowe samochody... I jeszcze większe korki. Bo przecież takie czasy... Że 2 auta na rodzinę to minimum... I do sklepu po 3 bułki też "trzeba" autem jechać, no bo pieszo "wstyd"... Pozdrawiam Wszystkich, którzy chociaż od czasu do czasu pospacerują albo pomykają na rowerku i używają zdrowego ROZSĄDKU 🙂 🚴 A sama Galeria - bardzo ładna, prezentuje się świetnie! Sklepy też niezłe! 🙂🙂🙂 No..dalej ludzie - narzekajcie na wszystko :] Budują - źle, nie budują - źle. Opamiętajcie się co niektórzy 🙂
Monika
Monika 5.04.2019, 10:46
No! Brawo :)
jass
jass 4.04.2019, 14:21
i nic ciekawego wiekszosc sklepow przeniesiona z innych lokalizacjii
PIP
PIP 4.04.2019, 11:08
Jak będzie czynna w drugi weekend kwietnia jesli niedziela nie jest handlowa?
maro
maro 4.04.2019, 13:15
14.04 to niedziela handlowa przed świętami<<<>>>
karl
karl 4.04.2019, 09:17
Taaak.. kolejny greenpoint.. jeden już jest, po co drugi ? Bezsens
Blues Brothers
Blues Brothers 4.04.2019, 10:13
Przecież ten, który był do tej pory - to outlet - końcówki kolekcji i "odpady magazynowe" :)
Robi
Robi 5.04.2019, 10:47
No właśnie, mam nadzieje że teraz oferta będzie na czasie
Zygmunt
Zygmunt 4.04.2019, 08:48
Galeria dobrze się wpisuje w krajobraz natomiast dawny Juhas czemu tam jeszcze stoi. To tak jak sąsiedztwo kurnika z dworem.
Adam
Adam 4.04.2019, 18:02
Jeśli dworem nazywasz jakiekolwiek galerie, to współczuję Tobie i Twoim dzieciom, które będziesz się starał wychować.
Yogy
Yogy 4.04.2019, 06:52
Ładnie będzie, super zdjęcia :)
Aga
Aga 4.04.2019, 10:14
Nooo...robi wrażenie :)

Pozostałe