Schronisko na Magurze walczy o przetrwanie

  • 03.04.2019, 13:25 (aktualizacja 03.04.2019, 17:05)
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Schronisko na Magurze walczy o przetrwanie
Zobaczcie z bliska, w jak opłakanym stanie jest schronisko, które od wielu lat dawało schronienie wszystkim, którzy zawitali w jego skromne progi. Dzisiaj to my musimy pomóc temu miejscu. Trwa zbiórka pieniędzy potrzebnych na remont.

Remont ponad 60-letniego obiektu ruszył dwa lata temu z inicjatywy obecnego gospodarza, który rozpoczął nierówną walkę o ratowanie tego urokliwego i niepowtarzalnego miejsca.

Część z Was na pewno pamięta organizowaną w 2016 roku pierwszą internetową zbiórkę, która umożliwiła rozpoczęcie przebudowy schroniska na Magurze, jednego z ulubionych polskich schronisk, które niestety przestało odpowiadać współczesnym standardom noclegowym.

Niestety zaplanowany budżet okazał się niewystarczający, bo niestandardowy charakter budynku wymagał poniesienia dodatkowych, wcześniej nieuwzględnionych kosztów. Realia w branży budowlanej i polska rzeczywistość urzędnicza sprawy nie ułatwiały i nie ułatwiają.  

W tej chwili prace stoją w miejscu, a schronisko przed zamknięciem ocalić może tylko kolejny remont, na który gospodarzowi Grzegorzowi brakuje pieniędzy.

Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka na remont schroniska. Uruchomiła ją Aneta Dumka, krakowianka, która często „ucieka” na Magurę przed zgiełkiem wielkiego miasta i pomaga w schronisku.

Do tej pory udało się wykonać roboty ziemne, fundamenty, ściany dobudówki ze strony frontowej, drewnianą konstrukcję tarasu, instalację centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjną oraz wylewki.

Teraz pieniądze są potrzebne na dokończenie ścianek działowych, instalację elektryczną, położenie płytek w łazienkach i obicie wewnętrznych ścian drewnem, wstawienie drzwi i okien, ocieplenie elewacji, obłożenie ścian belkami, a także wykończenie tarasu i doposażenie schroniska.

Link do zbiórki: TUTAJ

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (28)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Janek
Janek 14.04.2019, 15:53
Dziwna ten remont co to ma być garaż stajnia magazyn proszę pokazać jakikolwiek plan remontu czy przebudowy może to typowa samowola bez ładu i składu. Szkoda kasy na coś takiego. A gdyby tak wymienić chatkowego to schronisko przetrwa ??.
M
M 04.04.2019, 18:17
Czy jest gdzies projekt nowego schroniska? Milo byloby zobaczyc zanim znow pieniadze sie rozpłyną.
PolakPotrafi
PolakPotrafi 04.04.2019, 08:48
Pamietam że była super zbiórka na Polak Potrafi, miały być nawet fajne gadżety w zamian... no i się rozpłynęło wszystko :) ale życzę powodzenia!

Pozostałe