Kolejny muzyczny talent z Gorlickiego!

  • 04.04.2019, 08:59 (aktualizacja 04.04.2019, 09:42)
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejny muzyczny talent z Gorlickiego! Foto: archiwum prywatne
W Gorlicach nie brakuje młodych talentów, czego najlepszym przykładem jest Kacper Wąs, uczeń VII klasy Szkoły Podstawowej w Dominikowicach oraz klasy VI Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach. Jest to niezwykle zdolny, młody akordeonista, który kształci się pod okiem Aleksandra Cetnarowskiego i swoimi sukcesami rozsławia Ziemię Gorlicką.

Na początku marca Kacper zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Akordeonowym im. prof. Mirosława Niziurskiego w Kielcach oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu.

18 i 19 marca młody muzyk wziął również udział w I Płockim Konkursie Akordeonowym „Fermata”, w którym zajął II miejsce.

Od 2016 roku aktywnie uczestniczy w warsztatach oraz koncertach, a także zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach regionalnych, jak i ogólnopolskich, między innymi  I nagrodę na XX Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku 2018 czy główne nagrody na XII Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz – Jasło 2017.

Kacper jest także członkiem zespołu dziecięcego Turbo Anioły z Kobylanki, który we wrześniu 2018 roku nagrał swoją pierwszą płytę „W rytmie Ducha”. Piosenka z tej płyty znajduje się na liście przebojów radia RDN Małopolska – Lista z Mocą. Zespół rozwija się pod okiem księdza Jana Gierlaka.

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów oraz nieustannej satysfakcji z muzycznej pasji!

Źródło info: UM w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Krystyna
Krystyna 09.04.2019, 15:12
Jak to miło wiedzieć, że mamy taką uzdolnioną młodzież!

Pozostałe