Zwycięscy powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

  • 05.04.2019, 10:20
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Zwycięscy powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Foto: UM w Gorlicach/Piotr Wielgus
W czwartek (4 kwietnia) w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach przeprowadzono Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W rywalizacji udział wzięło 27 uczestników, podzielonych na trzy grupy wiekowe.

Zgodnie ze znowelizowanym regulaminem, uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych: grupa I uczniowie klas I-VI szkół podstawowych (7 uczestników), grupa II uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum (7 uczestników), grupa III uczniowie szkół średnich (13 uczestników).

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało pięcioosobowe jury pod przewodnictwem dh Przemysława Wszołka, członka Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży ZOSP RP w Krakowie. W jury zasiedli ponadto wiceprezesi ZOP ZOSP RP w Gorlicach dh Eugeniusz Stukus i dh Tomasz Tarasek, członek Powiatowej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP w Gorlicach dh Sylwia Mucha, a także przedstawiciel KP PSP w Gorlicach mł. bryg. Dariusz Surmacz.

W części pisemnej uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 30 pytań. Do finału ustnego zakwalifikowanych zostało 3-4 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Finalista sam czytał pytanie, po czym na nie odpowiadał przed komisją przy obecności wszystkich pozostałych uczestników niezakwalifikowanych do finału oraz opiekunów i gości.

Podczas zmagań szczebla wojewódzkiego, które przeprowadzone zostaną 27 kwietnia w Wieliczce, powiat gorlicki reprezentować będą: w grupie I Tomasz Cygnarowicz i Wojciech Przybyłowicz, w grupie II: Konrad Kruczek i Damian Rafa, w grupie III: Wojciech Mazur i Mateusz Firszt.

Organizatorem zmagań oraz sponsorem nagród dla uczestników był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gorlicach, Miasta Gorlice oraz Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach.

 

Źródło info: zosprp.gorlice.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe