Są młode, piękne i szalenie utalentowane. Biorą udział w konkursie, potrzebują Waszych głosów.

  • 09.04.2019, 11:36 (aktualizacja 11.04.2019, 09:01)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Są młode, piękne i szalenie utalentowane. Biorą udział w konkursie, potrzebują Waszych głosów.
Joanna, Ewa, Gabriela i Martyna - to właśnie one tworzą Kwartet Galicyjski, stanowiący zespół kameralny, wykonujący muzykę klasyczną oraz autorskie utwory inspirowane muzyką ludową.

Dziewczyny liczą na Wasze głosy oddane w prestiżowym konkursie muzyki folkowej, zwanym [email protected] Gęśle.

A że jest to konkurs inny niż wszystkie, o tym można przekonać się, poznając jego genezę i historię zapisującą się na kartach od 2003 roku.

Pomysł zrodził się całkowicie spontanicznie, a zrealizowany został przez młodych ludzi, którzy uznali, że warto zrobić coś nowego i ciekawego, coś, co będzie wspólnym przedsięwzięciem wszystkich folkowych fanów. Corocznym podziękowaniem dla muzyków za ich pracę a naszą przyjemność.

W tym roku Wirtualne Gęśle odbywają się już po raz szesnasty i mamy nadzieję, że kolejny raz dostarczą wiele zabawy i satysfakcji zarówno fanom, jak i muzykom. A fanów tych z roku na rok jest coraz więcej. Początkowe kilkaset głosów w ostatnich latach urosło do kilku tysięcy. Ukazuje się też coraz więcej płyt z muzyką folkową, etniczną, inspirowaną tradycyjnymi dźwiękami z Polski i ze świata. Przeciętnemu słuchaczowi, mimo iż dostęp do informacji teoretycznie jest coraz łatwiejszy, właśnie teraz może być trudniej wyłowić interesujące go wiadomości. Plebiscyt zaczął więc spełniać dodatkową funkcję. Stał się miejscem i pretekstem do zebrania i zaprezentowania wszystkich wydawnictw związanych z kulturą tradycyjną, jakie ukazały się w danym roku. Stał się nośnikiem informacji. I promocji. Dowiadujemy się o wykonawcach, których dotąd nie znaliśmy, bądź płytach, które umknęły naszej uwadze.

Aby oddać głos na Kwartet Galicyjski, należy wejść na stronę głosowania, kliknąć ikonę wyboru przy danym artyście, wypełnić formularz i kliknąć link w mailu zwrotnym.Zapraszamy do głosowania - LINK DO STRONY - (Głosowanie będzie trwało do północy 30 kwietnia)


Kwartet Galicyjski. O sobie.

Jesteśmy Kwartetem Smyczkowym który powstał w 2013 roku w Nowym Sączu. W skład naszego zespołu wchodzą studentki i absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Na swoim koncie posiadamy liczne występy w filharmoniach, salach koncertowych, muzeach, ale także na scenach klubowych, czy plenerowych. Wciąż poszerzamy swoją wiedzę instrumentalną poprzez regularne uczestnictwo w mistrzowskich kursach kameralnych. Nasze występy to połączenie pasji oraz profesjonalizmu, staramy się przekazać odbiorcy prawdziwą moc instrumentów smyczkowych, oraz najwyższą jakość ich brzmienia.

Joanna Kiełbasa - skrzypce
Martyna Bulzak - skrzypce
Ewa Borcz - altówka
Gabriela Szczepaniak - wiolonczela

 

źródło: gesle.folk.pl, kwartetgalicyjski.pl

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Abaddon
Abaddon 09.04.2019, 20:47
No dobra a będą tu grać czy coś bo nie wiem? a bym posłuchał
Monika
Monika 09.04.2019, 15:11
Brawo Dziewczyny!

Pozostałe