Wyprawa charytatywna tyskich policjantów. I Ty możesz im towarzyszyć na szlaku w Gorlickiem.

  • 24.04.2019, 08:22
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Wyprawa charytatywna tyskich policjantów. I Ty możesz im towarzyszyć na szlaku w Gorlickiem. Źródło info: KMP w Tychach
Już w najbliższą sobotę (27 kwietnia) dwaj tyscy policjanci ruszą w charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie rehabilitacji i leczenia 6-letniego chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Wyprawa ma również na celu uczczenie 100 rocznicy utworzenia policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Zachęcamy Was do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę. Każdy może pomóc!

Wyprawę zainicjowali dwaj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą tyskiej komendy. Łącząc pasje do sportu i zamiłowanie do gór, postanowili przemierzyć Główny Szlak Beskidów, który mierzy ponad 500 km. Chcąc jednocześnie wspomóc 6-letniego Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, mundurowi postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny.

U chłopca stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, a dziecko wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia.

Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów w ciągu maksymalnie 19 dni. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 złotych za każdy przebyty kilometr.

Stróże prawa ruszą już niebawem, bo w najbliższą sobotę z miejscowości Wołosate. Wyprawę mundurowi planują zakończyć 15 maja w Ustroniu.
 
Od 3 do 5 maja będą wędrować przez teren powiatu gorlickiego:
    • 3 maja z miejscowości Chyrowa do Bartnego,
    • 4 maja z Bartnego do Hańczowej,
    • 5 maja z Hańczowej na Jaworzynę Krynicką.
 
Zachęcamy wszystkich do włączenia się do marszu na poszczególnych odcinkach trasy, co z pewnością doda funkcjonariuszom otuchy i motywacji podczas realizacji celu. Ich wysiłek będzie szczególną formą uczczenia przypadającej w tym roku 100 rocznicy utworzenia policji.
 
Każdy może także pomóc, wpłacając dowolną kwotę na rehabilitację i leczenie Jasia.

W inicjatywę włączył się również Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać kwoty na konto:
27 1020 2313 0000 3002 0131 4046
z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji „Gwiazda Nadziei”, gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Źródło info: KMP w Tychach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe