Już jutro spotkanie z autorem „Roztopów”, kryminału, którego akcja toczy się w Gorlickiem

  • 25.04.2019, 11:58 (aktualizacja 25.04.2019, 18:02)
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Już jutro spotkanie z autorem „Roztopów”, kryminału, którego akcja toczy się w Gorlickiem
Gdy po wczesnej zimie do Bukowców, małej wsi w Beskidzie Niskim, przychodzą roztopy, policja znajduje w lesie zwłoki... to pierwsze zdanie z okładki książki niech będzie dla Was zachętą do spotkania z Jędrzejem Pasierskim i przeczytania kryminału, który jest drugą powieścią serii z komisarz Niną Warwiłow.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach w ramach XVIII Małopolskich Dni Książki Książka i Róża zaprasza na spotkanie autorskie z Jędrzejem Pasierskim, które odbędzie się jutro (26 kwietnia), o godz. 18  w sali Pod Sową.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o jego najnowszej książce Roztopy – rasowym kryminale, którego akcja jest osadzona w najbliższej nam scenerii Beskidu Niskiego. Roztopy to druga powieść autora o komisarz Ninie Warwiłow, która powraca do pracy śledczej, próbując rozwikłać zagadkę zaginięcia Joanny Pascho – znajomej z Warszawy, która postanowiła porzucić stołeczny zgiełk i rozpocząć życie na nowo pośród podgorlickich wzgórz – czytamy w zaproszeniu na spotkanie.

Jędrzej Pasierski – prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. W Beskidzie Niskim spędził połowę swojego dzieciństwa, obecnie mieszka na warszawskiej Pradze. Zadebiutował w 2018 roku powieścią „Dom bez klamek”, którą otworzył cykl powieści kryminalnych z Niną Warwiłow. Roztopy to druga książka z tego cyklu. Wkrótce ukaże się też thriller jego autorstwa, którego bohaterem jest prawnik środowiskowy.

W trakcie spotkania będzie można kupić książki Jędrzeja Pasierskiego.

My polecamy!

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnieszka
Agnieszka 25.04.2019, 22:54
Swietna powieść, szczerze polecam i bardzo żałuję, ze nie będę mogła wziąć udziału w spotkaniu z autorem.
Paweł
Paweł 25.04.2019, 14:45
Książkę polecam, dobry kryminał a i fajnie się czyta fragmenty opisujące scenerię naszego miasta, przy czym sama miejscowość gdzie toczy się akcja jest fikcyjna.

Pozostałe