Pełna sala na spotkaniu z Jędrzejem Pasierskim autorem „Roztopów”

  • 29.04.2019, 09:07
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Pełna sala na spotkaniu z Jędrzejem Pasierskim autorem „Roztopów” Foto: Bartłomiej Kiełtyka
W piątek (26 kwietnia) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Jędrzejem Pasierskim, którego ostatni kryminał rozgrywa się w Beskidzie Niskim.

Spotkanie odbyło się w ramach XVIII Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” i było doskonałą okazją do rozmowy o powieści i wyjaśnienia najbardziej interesujących czytelników kwestii.

„Roztopy” to druga powieść autora o komisarz Ninie Warwiłow, która powraca do pracy śledczej, próbując rozwikłać zagadkę zaginięcia Joanny Pascho – znajomej z Warszawy, która postanowiła porzucić stołeczny zgiełk i rozpocząć życie na nowo pośród podgorlickich wzgórz.

Jędrzej Pasierski to z kolei prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, który pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska, międzynarodową pomocą rozwojową oraz współpracą państw Europy Środkowo-Wschodniej. W Beskidzie Niskim spędził połowę swojego dzieciństwa, obecnie mieszka na warszawskiej Pradze. Zadebiutował w 2018 roku powieścią „Dom bez klamek”, którą otworzył cykl powieści kryminalnych z Niną Warwiłow. Wkrótce ukaże się też thriller jego autorstwa, którego bohaterem jest prawnik środowiskowy.

Foto: Bartłomiej Kiełtyka

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (10)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta
Marta 29.04.2019, 11:36
Książka godna polecenia! Pozdrawiam :)

Pozostałe