Majówka we Wrocławiu

  • 29.04.2019, 15:36
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Majówka we Wrocławiu
Brak planów na majówkę? Wybierz się do Wrocławia! W pierwszych dniach maja warto wziąć dłuższy urlop i zwiedzić stolicę Dolnego Śląska, która w tym czasie oferuje mnóstwo atrakcji dla każdego. Koncerty i festiwale przyciągają co roku rzeszę turystów, gwarantujemy, że nie będziesz się tutaj nudził. Podpowiadamy jak najlepiej spędzić czas w urokliwym Wrocławiu oraz jak wybrać najlepszy nocleg.

Wokół starego miasta i okolic

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od Starego Miasta, przewodnikowe miejsce, którego nie można ominąć. Wrocławski rynek ma kształt prostokąta o wielkości 3,8 hektara. To ikona Wrocławia, większy jest tylko rynek w Krakowie. To tutaj co roku rozkładana jest ogromna scena, na której odbywają się liczne majówkowe koncerty.

Na środku placu zlokalizowany jest Ratusz, uznany za najokazalszą budowlę w kraju, znajduje się w nim Muzeum Miejskie Wrocławia. Warto wiedzieć, że na wieży ratuszowej jest najstarszy w Polsce dzwon zegarowy oraz zegar wieżowy.

Symbolem Wrocławia jest również szklana fontanna - będąc we Wrocławiu, nie wolno zapomnieć o zdjęciu z fontanną w tle. Niedaleko są słynne kamienice Jaś i Małgosia, pomnik Fredry i Pręgierz, które razem z fontanną działają jako punkty orientacyjne i miejsce spotkań Wrocławian.

A jeśli o znanych wrocławskich kamieniczkach Jasiu i Małgosi mowa to ciekawostką jest, że na jednej z kamienic we Wrocławiu, naprzeciwko fontanny, jedno okno jest namalowane. Dlaczego? W celu estetycznym, bez okna „widmo” budynek źle by się prezentował.

Wrocław nie bez przyczyny nazywany jest Wenecją Północy - jest czwartym miastem z największą liczbą kładek i mostów. ZDiUM uznał, że kładek w Stolicy Dolnego Śląska jest 33, a mostów aż 101. Znajduje się tutaj kilka wysp: Piasek, Słodowa, Młyńska, Bielarska, Daliowa i Tamka, które okalają Ostrów Tumski z Mostem Tumskim przywieszonym ogromem kłódek.

Wrocław z 40 piętra

Warto wjechać na 40 piętro budynku Sky Tower i zobaczyć piękną panoramę Wrocławia zwłaszcza wieczorem. Ogrom świateł daje niesamowite wrażenie. To największy w Polsce budynek mieszkalny - ma 212 m, a na najwyższe piętro dojeżdża się windą, której wjazd zajmuje 1 sekundę na piętro!

Rejs statkiem po Odrze

Zachęcamy do zwiedzania miasta również w niekonwencjonalny sposób. Możesz przepłynąć się statkiem, wypożyczyć kajak, rower wodny lub łódź.

Zwiedzanie na sportowo

Wrocławianie mogą cieszyć się z nowo wprowadzonych lime - cóż to takiego? Elektryczne hulajnogi, które po ściągnięciu aplikacji, rejestracji i wpisaniu swojej karty płatniczej są do naszej minutowej dyspozycji. Jak to działa? Po zlokalizowaniu nas na mapie wyszukuje najbliższą hulajnogę, po wybraniu właściwej, odblokowujemy ją i możemy mknąć przez miasto. Potrafią osiągnąć do 30 km na godzinę, a koszt wypożyczenia to 3 zł, każda kolejna minuta to 50 gr. Nowy trend wśród turystów.

Rowerowy Wrocław

Rowery miejskie to już tańsza alternatywa hulajnogi. Należy zainstalować aplikację na telefonie, odnaleźć stacje next bike i jechać po wyznaczonych ścieżkach rowerowych, których w mieście nie brakuje. Nowością jest odstawianie roweru za dodatkową opłatą poza stacją next bike. Pierwsze 20 min jest bezpłatne, a każda kolejna godzina to 2 zł. Jedna osoba na swoją aplikację może wypożyczyć aż 4 rowery.

Kulturalna majówka

Dla chcących odpocząć, warto wybrać się na jeden z filmów w kinie Nowe Horyzonty. Wrocław ma najwięcej kin w Polsce, bo aż 5 multipleksów oraz kilka innych kin.

Poza tym miasto oferuje wiele koncertów w teatrze, operze czy narodowym forum muzyki.

Festiwal 3- majówka 2019 we Wrocławiu

Odbędzie się od 1 - 3 maja, przewidzianych jest mnóstwo festiwali plenerowych. W związku z tym, że Hala Stulecia jest obecnie w remoncie to festiwal odbywać się będą na 3 scenach Centrum Konferencyjnego - 2 plenerowych i jednej mniejszej nocnej. 1 maja odbędzie się gitarowy rekord Guinessa, w którym w poprzednim roku zagrało aż 7411 gitarzystów. Wszystkie informacje, program oraz listę artystów znajdziecie na stronie: https://pik.wroclaw.pl/festiwal-3-majowka-2019-we-wroclawiu.

Aquapark Wrocław

Na majówkę dobrym pomysłem będzie wybranie się do Aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Bardzo często pojawiają się promocje dla rodzin czy grup, warto śledzić na stronie www.aquapark.wroc.pl.

Gdzie nocować?

Najlepszym rozwiązaniem na nocleg we Wrocławiu w pobliżu wymienionych atrakcji będą apartamenty Silver Apartments. Znajduje się w one w samym centrum miasta przy ul. Krawieckiej 13 w nowoczesnym apartamentowcu Justin Center. Wynajmij teraz apartament we Wrocławiu - Silver Apartments. Ceny last minute już od 140 zł nawet za luksusowy apartament Luna z wanną.

Więcej informacji o Silver Apartments można znaleźć na fanpage'u: apartamenty Silver Apartments na Facebooku.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (6)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tadek
Tadek 30.04.2019, 08:57
Koniecznie trzeba zobaczyć Panoramę Racławicką i afrykanarium

Pozostałe