Marzenie o sprawnej rączce wycenione na 9 tysięcy złotych. Prosimy, pomóżcie Oleńce!

  • 07.05.2019, 09:42
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Marzenie o sprawnej rączce wycenione na 9 tysięcy złotych. Prosimy, pomóżcie Oleńce!
Nie mogę cofnąć czasu, nie mogę zrobić nic, co sprawi, że z jej życia zostanie wymazana choroba... Mogę natomiast prosić Was o pomoc, by walka o choć trochę sprawniejsze życie Oli nie poszła na marne – mówi pani Edyta, mama czteroletniej Oleńki Musiał.

O chorobie Oli pisaliśmy już kilka razy, między innymi wówczas, gdy trwała zbiórka na specjalistyczny wózek inwalidzki dla wtedy dwuletniej dziewczynki. Teraz potrzeba trochę ponad 9 tysięcy złotych na operację ręki Oli, by ta stała się sprawna, najzwyczajniej w świecie ułatwiając dziecku życie.

W maju 2018 roku Ola przeszła pierwszą operację prawej ręki. Kolejna jest zaplanowana na czerwiec tego roku, oczywiście nie jest refundowana, dlatego mama dziewczynki prosi o pomoc w zbieraniu pieniędzy na ten cel.

Konieczna jest korekta przy kciuku prawej ręki i złożona operacja lewej dłoni – wyjaśnia mama dziewczynki.

Oprócz dysmorfii palców rączek i nóżek Ola cierpi między innymi na przewlekłą chorobę nerek i dużą wadę wzroku. Urodziła się jako wcześniak, ale nawet gdyby poród odbył się o czasie, nie udałoby się uniknąć wady genetycznej – aberracji chromosomu drugiego 2Q31.1-Q32.3.

Niestety medycyna nie odnotowała nigdy wcześniej podobnego przypadku, a żaden z lekarzy nie jest w stanie przewidzieć dalszego przebiegu choroby.

Zwracam się z ogromną prośbą do ludzi o wielkich sercach o wsparcie w zebraniu środków na kolejną operację mojej córki. Wierzę, że dzięki Waszej pomocy uda się zebrać tę kwotę w tak krótkim czasie – apeluje pani Edyta.

Link do zbiórki TUTAJ

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe