Weź udział w bezpłatnych warsztatach i zagraj w spektaklu teatralnym „Odyseja Łemkowska”

  • 09.05.2019, 08:21
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Weź udział w bezpłatnych warsztatach i zagraj w spektaklu teatralnym „Odyseja Łemkowska” Foto: GCK
Od 2 do 9 czerwca w Gorlickim Centrum Kultury będą prowadzone zajęcia teatralne dla osób w wieku od 30 do 65 lat zamieszkujących powiat gorlicki. To świetna propozycja dla tych, którzy zawsze chcieli spróbować swoich sił na dużej scenie. Teraz nadarza się ku temu doskonała okazja.

Podczas warsztatów wyłoniona zostanie grupa osób, które wezmą udział w spektaklu teatralnym „Odyseja Łemkowska” w reżyserii Wojciecha Farugi, realizowanym na scenie GCK w lipcu i sierpniu 2019 roku.

Zarówno warsztaty, jak i spektakl poświęcony będzie tematyce kultury i historii Łemków, dlatego w szczególności zależy nam na udziale osób reprezentujących ludność łemkowską lub zainteresowanych powyższą tematyką. Oczywiście zajęcia będą otwarte dla wszystkich osób chętnych wpisujących się w przedział wiekowy i mieszkających w Gorlickiem – mówią organizatorzy.

Projekt „Odyseja Łemkowska” realizowany jest w ramach programu Teatr i Taniec 2019 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wszelkie informacje dotyczące projektu udzielane są telefonicznie:
Katarzyna Pawłowska: 511 124 047
Barbara Fugiel: 516 536 761
lub osobiście w Gorlickim Centrum Kultury (przez Barbarę Fugiel) lub mailowo: [email protected]/

Szczegółowy harmonogram warsztatów:
2 czerwca 2019: 18-21 warsztat zapoznawczy i spotkanie informacyjne
3 czerwca – 8 czerwca: godz. 17-21 zajęcia warsztatowe
9 czerwca 2019: 15-20 próba oraz pokaz powarsztatowy

O warsztatach:
Warsztat prowadzony będzie zgodnie z ideą community theatre przez reżysera teatralnego Wojciecha Farugę oraz dwójkę asystentów: Jakuba Kruczka oraz Katarzynę Pawłowską. Community theatre to angielski model teatru społeczności lokalnej. Pod pojęciem community theatre rozumiane jest wydarzenie teatralne, które ma szczególne znaczenie dla społeczności, jest tworzone w oparciu o opowieści jej członków, mieszkańców. W brytyjskim modelu community theatre specjalista dramy oraz uczestnicy warsztatu są zaangażowani w tzw. „zbieranie historii". Mogą to być konkretne ludzkie historie uczestników warsztatów albo ich najbliższych, ale także podania, mity, historie z przeszłości, mające szczególne znaczenie emocjonalne lub historyczne dla danej społeczności. Budowanie przedstawienia na bazie funkcjonujących historii – często realnych wydarzeń z przeszłości – ma na celu zintegrowanie, scalenie społeczności i wyartykułowanie ważnych wydarzeń, które je definiują, dając tym samym nowy wgląd w charakter wspólnej historii, która łączy, a nie dzieli.

Źródło info: GCK

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe