„Pusty las” to książka melancholijna jak miejsce, w którym żyję...

  • 15.05.2019, 08:52
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

„Pusty las” to książka melancholijna jak miejsce, w którym żyję... Foto: Daniel Sokołowski
Poskreślała w czasie spotkania autorskiego Monika Sznajderman. Było to kolejne wydarzenie przygotowane w MBP w Gorlicach w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.


Trudno wyjaśnić to uczucie, że gdy pierwszy raz pojechałam w Beskid Niski, to potem chciałam tam wracać i wracać, aż wreszcie zostać na stałe. Trudno wyjaśnić tę ciemną siłę przyciągania, która w końcu zwyciężyła nad wszelkim rozsądkiem, wytrąciła mnie z trajektorii oczywistego życia i wyciągnęła z Warszawy na to odległe pustkowie z mroczną przeszłością, wyboistą teraźniejszością i niczego nie obiecującą przyszłością.

„Pusty las” to opowieść o zamieszkiwaniu w miejscu po kimś. Monika Sznajderman opisuje życie w Beskidzie Niskim ze swojej perspektywy. Dotyka tematów mniej znanych, zapomnianych, trudnych i niechcianych. W to wszystko wplata historię swojego życia. Rzucona w inną przestrzeń, dopiero tu dowiedziała się, jak można mieszkać bez prądu, nosić wodę ze studni, dowozić dzieci do szkoły. Pobyt tu to była i jest przygoda, która stała się codziennym życiem, kompletnie innym od dotychczasowego, warszawskiego, w którym nawet trudno było dostrzec zmieniające się pory roku.

Źródło info: MBP w Gorlicach
Foto: Daniel Sokołowski

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (5)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jasiek
Jasiek 15.05.2019, 15:12
Byłem i spotkanie było ciekawe. Szkoda tylko, ze spotkania z synem w bibliotece które było niedawno, nie poprowadziła ta sama pani, która prowadzila z panią Moniką.

Pozostałe