Nie ma ani kosiarki, ani kasy

  • 15.05.2019, 11:50
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Nie ma ani kosiarki, ani kasy
Kolejny raz przestrzegamy przed zakupami przez Internet za pośrednictwem portali, które docelowo mają służyć do zamieszczania ogłoszeń lokalnych i takowej też sprzedaży czy wymiany usług i towarów.

Mieszkaniec Lipinek jeszcze w kwietniu kupił kosiarkę poprzez jeden z serwisów z ogłoszeniami lokalnymi, umawiając się ze sprzedającym, że wyśle mu pieniądze, a ten bezzwłocznie po otrzymaniu przelewu wyśle z kolei kosiarkę.

Niestety tylko połowa transakcji doszła do skutku i mężczyzna został bez 1700 zł i bez potrzebnego sprzętu. W dodatku sprzedający dosłownie rozpłynął się.

Mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

M technik
M technik 16.05.2019, 20:01
Przestrzegam przed takimi zakupami wszystkich. Zakupiłem tak samochód w Grudziądzu i ustaliłem ze sprzedawcą zaliczkę dobrze że tylko 500 zł. Po dotarciu na adres podany przez sprzedawcę okazało się że nie na posesji pod tym adresem znajduje się firma ubezpieczeniowa i nikt nigdy nie miał ani nie słyszał o sprzedaży przedmiotowego auta. Nikt też nie zna człowieka który podawał fałszywe dane. Nie tylko ja byłem po ten samochód. W kolejce stało jeszcze 4 kupców w tym jeden ze Słowacji. Gdyby nie przytomność moja i kilku innych poszkodowanych nigdy nie udało by się ująć sprawcy. Policja oczywiście przyjęła zgłoszenie ale tempo prac w tej sprawie przebiegało jak w większości ... Tylko dzięki prywatnemu śledztwu i szybkiej reakcji z moje strony i kilku innych poszkodowanych udało się złapać sprawcę. Policja dostała wszytko gotowe i tylko zatrzymała delikwenta. Łącznie w sprawie ten człowiek naciągnął na zaliczki na zakup auta 36 osób, w tym obywatela Słowacji. Kwota wyłudzenia łącznie wynosiła 36800 zł nie licząc kosztów które każdy z poszkodowanych poniósł na dojazd po auto i późniejszych kosztów ścigania. Wszystko udało się odzyskać a oszust siedzi więc tylko dzięki szybkiej reakcji wszystko się udało. Przestrzegam przed zawieraniem transakcji w postaci "wyśłij pan kasę to wyślę towar" i to wszelakiej maści towar bo strata jest prawie w każdym przypadku gwarantowana a w większości przypadków jeśli ktoś od razu nie zareaguje to na pewno straci pieniądze i nerwy.. Przestrzegam i pozdrawiam.
dd
dd 16.05.2019, 12:52
Dlaczego nie podajecie nazwy portalu. Przecież to nie jest zakazane
Drogos
Drogos 16.05.2019, 07:28
Dlaczego drodzy gorliczanie nie zamawiacie towaru z pobraniem lub nie korzystacie z allegro ? I dlaczego drogi autorze artykuły nie wspominasz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zakupów, strasząc jedynie taką treścią osoby starsze lub nie mające doświadczenia z zakupami w sieci?
Codziennie setki osób zostają oszukane w sieci, piszemy o tym i straszymy jakie to zło czai się na portalach ogłoszeniowych, a nit nie raczy wspomnieć jak tego uniknąć.

Mam nadzieję, że ten portal nie stoczy się jak sąsiedni :)
Janek
Janek 15.05.2019, 22:06
Ja też POPŁYNĄŁEM na 4500 zł. Ale licze na zwrot z banku. Niby ostrożny byłem. Ale!!! Nie ma mocnych na ciu..ów!!!
Ksw
Ksw 15.05.2019, 18:36
Trzeba być zacofanym aby kasę wysłać bez towaru, kupuje się za pobraniem! A pewnie chodzi o portal Ol,,,, a tam pełno oszustów
tyrion
tyrion 15.05.2019, 18:28
i dobrze!!! głupich nie sieją!!
porucznik west
porucznik west 15.05.2019, 17:09
hahhahahahahahaaaaahahhahaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe