Weekendowa kronika policyjna: kolizje z udziałem motocyklistów, pijani kierowcy „za kółkiem” i na rowerach

  • 20.05.2019, 10:29
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Weekendowa kronika policyjna: kolizje z udziałem motocyklistów, pijani kierowcy „za kółkiem” i na rowerach Foto: ilustracyjne/pixabay.com
Na szczęście w ostatnich dniach na drogach Gorlickiego nikomu nic się nie stało, ale niektóre sytuacje były naprawdę groźne.

Na rowerze

W piątek (17 maja) około godz. 13.50 mundurowi zatrzymali w Łużnej rowerzystę, mieszkańca tejże miejscowości. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się 1,7 promila alkoholu. Został ukarany 500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę.

Tak samo zakończyła się przejażdżka dla innego mieszkańca Łużnej, który do kontroli drogowej został zatrzymany w swojej miejscowości w sobotę (18 maja), około godz. 23. Nocny rowerzysta „wydmuchał” 2,3 promila alkoholu.

Motocykliści

W sobotni wieczór (18 maja) w Nowicy kierowca motocykla marki Honda zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Mundurowi wystawili mu jedynie pouczenie.

Niemalże dokładnie dobę później, w niedzielę (19 maja) w Rożnowicach kierowca motocykla marki Kawasaki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w wyjeżdżającą z drogi podporządkowanej skodę. Został ukarany 300 zł mandatem i punktami.

Osobówki

W piątek (17 maja) około godz. 9.40 na ulicy Szopena w Gorlicach kierująca volkswagenem, mieszkanka Binarowej, skręcając w prawo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost rowerzyście z Kobylanki, który w celu uniknięcia zderzenia z samochodem gwałtownie zahamował, przewracając się na jezdnię. Kobieta została ukarana 500 zł mandatem i punktami.

Tego samego dnia w Łużnej kierująca daewoo nie zachowała należytej ostrożności podczas cofania i uderzyła w zaparkowanego volkswagena. Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Do podobnej sytuacji doszło również w piątek na ulicy Stróżowskiej w Gorlicach, gdzie kierująca mercedesem kobieta uszkodziła podczas cofania innego mercedesa. W tym przypadku policjanci nie mieli wątpliwości co do winy gorliczanki i nałożyli na nią 50 zł mandat.

W sobotę (18 maja) w miejscowości Skwirtne kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu. Mieszkaniec Wysowej „wydmuchał” prawie 2 promile, ale ponieważ opuścił samochód przed przyjazdem policjantów, ci zabrali go na weryfikację zawartości alkoholu z badania krwi.

Natomiast w niedzielę (19 maja) na ulicy Zamkowej w Gorlicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 22-letniego kierowcę fiata. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie młodego mężczyzny znajduje się 0,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a po policyjnych czynnościach został zwolniony do domu.

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wacek
Wacek 20.05.2019, 18:44
A co się działo w krzakach koło CircleK w niedzielę ok.15, że stała tam karetka i policja?

Pozostałe