Uczniowie z Ropy kolejny rok z rzędu w czołówce rowerowego turnieju

  • 23.05.2019, 13:33
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie z Ropy kolejny rok z rzędu w czołówce rowerowego turnieju
17 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stroniu (powiat wadowicki), odbyły się finały wojewódzkie XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowego dla uczniów szkół podstawowych, których współorganizatorem był Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz propagowanie roweru jako bezpiecznego środka komunikacji i rekreacji.

W Turnieju udział wzięli uczniowie, zwycięzcy eliminacji powiatowych i miejskich – ze wszystkich regionów naszego województwa. W sumie wystartowały 20 – czteroosobowe drużyny w kategorii grupy I młodszej i 20 – trzyosobowe drużyny w kategorii grupy II starszej.

Podczas turnieju rozgrywane były następujące konkurencje:

  • test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz test skrzyżowań;
  • jazda rowerem po torze przeszkód – konkurencja polegała na bezbłędnym pokonaniu rowerowego toru przeszkód;
  • jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego – konkurencja polegała na przejechaniu przez miasteczko ruchu drogowego zgodnie z przepisami ruchu drogowego;
  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej .

Na podstawie wyników powyższych konkurencji zostali wytypowani mistrzowie województwa małopolskiego XLII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W klasyfikacji generalnej grupy I młodszej:

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Stroniu – powiat wadowicki.

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie – powiat gorlicki, z zawodnikami: Otylia Święs, Joanna Koszyk, Szymon Lisowicz, Kamil Trojanowicz. Opiekunem tej drużyny jest Grzegorz Mliczek.

III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ignacego Fika w Przeciszowie – powiat oświęcimski.

W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobyła Otylia Święs – ze Szkoły Podstawowej w Ropie.

W klasyfikacji generalnej grupy II starszej:

I miejsce zajęła drużyna gospodarzy turnieju ze Szkoły Podstawowej w Stroniu – powiat wadowicki.

II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wietrzychowicach – powiat tarnowski.

III miejsce  zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ropie – powiat gorlicki w składzie: Aleksandra Karpińska, Natalia Lisowicz, Patryk Matuszyk. Opiekunem tych zawodników jest Grzegorz Mliczek.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i puchary ufundowane przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz PZM Oddział w Krakowie. Ponadto wszyscy zawodnicy za udział w Turnieju zostali obdarowani pamiątkowymi medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Drużyny z Ropy, które od wielu już lat zwyciężają etap powiatowy turnieju, godnie reprezentują nasz powiat w etapie wojewódzkim. Ostatnie lata pokazały, że zaangażowanie i wytężona praca uczniów z Ropy oraz ich opiekuna – Grzegorza Mliczka – opłaca się. Nasi przedstawiciele zawsze zajmują czołowe lokaty na podium zawodów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło info i foto: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe