Najnowsze gry na PC na wiosnę - zobacz premiery na wiosnę 2019!

  • 26.05.2019, 12:29
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Najnowsze gry na PC na wiosnę - zobacz premiery na wiosnę 2019!
Wiosna to ciekawy moment w branży gier wideo - znajduje się między zimowym wysypem najnowszych premier (w tym roku był on wyjątkowo obfity), a letnim okresem ogórkowym, w którym nie dzieje się zazwyczaj nic. Wydawcy chcą zdążyć z wydaniem swoich produkcji przed czerwcem i lipcem, dlatego sprawdźmy, w jakie gry na PC przyjdzie nam zagrać w ciągu najbliższych tygodni!

Mortal Kombat 11

Jedna z najbardziej kultowych serii gier w historii doczekała się pod koniec kwietnia jedenastej odsłony. Mortal Kombat 11 to bijatyka od studia NetherRealm, w której stoczymy niejeden śmiertelny pojedynek przy pomocy ulubieńców znanych z poprzednich odsłon. Twórcy udostępnili wiele trybów zabawy umożliwiających zabawę zarówno samemu - kilkugodzinna kampania - jak i z przyjaciółmi za pośrednictwem Internetu czy najbardziej popularnym “kanapowym graniu”.

Dużą zaletą produkcji jest przede wszystkim przepiękna i stojąca na najwyższym możliwym poziomie oprawa graficzna, która swoją prawdziwe oblicze pokazuje na komputerach osobistych. Jeśli zdecydujecie się zakupić grę na PC, to w pełni doświadczycie wszystkich graficznych wodotrysków, jakie przygotowali dla graczy deweloperzy.

RAGE 2

“Postapokalipsa we wszystkich kolorach tęczy” - tak można w skrócie opisać RAGE 2, czyli kontynuację strzelaniny z 2010 roku stworzonej przez legendarne studio id Software, które w latach 90. ubiegłego wieku podbiło świat seriami Doom, Wolfenstein i Quake, czym zrewolucjonizowali gry na PC-tach. Przy produkcji RAGE 2 pomaga Avalanche Studio znane z bardzo popularnej serii gier akcji Just Cause. Co wyjdzie z połączenia koncepcji tych dwóch studiów?

Przede wszystkim id Software to eksperci od wszelkiego rodzaju strzelanin pierwszoosobowych, którzy w 2016 roku zaliczyli bardzo udany powrót z grą Doom będącego rebootem całej serii. RAGE 2 w swoich założeniach będzie bardzo przypominał tamtą grę - nasza postać będzie mogła wykonywać podwójne skoki, wykańczać przeciwników za pomocą bardzo efektownych “finisherów” i przede wszystkim strzelać do nich ze wszystkiego co popadnie. Avalanche z kolei, to eksperci w tworzeniu otwartych światów, w których zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Do perfekcji opanowali też tworzenie zręcznościowego i niezwykle satysfakcjonującego modelu jazdy, co pokazali przy okazji premiery Mad Maxa w 2015 roku.

A to wszystko posypane różem i innymi jaskrawymi kolorami, które zapewnią nieco świeżości w dość burej i często nijakiej postapokalipsie.

Anno 1800

Seria gier ekonomicznych Anno zapoczątkowana w 1998 roku doczekała się w kwietniu kolejnej odsłony. W Anno 1800 znów wcielimy się we władcę, którego zadaniem będzie stworzenie sprawnie funkcjonującego miasta. Oczywiście najpierw zaczniemy jako przywódca kilkunastu robotników, ale z czasem zaczniemy pozyskiwać coraz to więcej surowców, budować bardziej wytrzymałe osiedla i pozyskiwać potencjalnych sojuszników. Gra stawia duży nacisk na umiejętne zaplanowanie swojego miasta, tak by całość była możliwie najbardziej efektywna, co pozwoli na zmaksymalizowanie korzyści.

Warto też pamiętać o mieszkańcach i ich potrzebach, bowiem im szczęśliwsi mieszkańcy, tym bardziej wydajniej pracują, co realnie przekłada się na status miasta. Całość podana została w niezwykle pięknej oprawie graficznej, a duża dbałość deweloperów o detale budynków czy modeli postaci zwyczajnie cieszy oko.

W Anno 1800 zagramy tylko na PCtach w trzech wariantach - kampania dla pojedynczego gracza, gra swobodna i rozbudowany tryb wieloosobowy.

Podsumowanie

Oprócz opisanych tytułów warto też zwrócić uwagę na polski horror Layers of Fear 2 czy przygodówkę A Plage Tale: Innocence, w której przyjdzie nam pokierować losami Amicii oraz jej młodszego brata Hugo w średniowiecznym świecie wypełnionym szczurami i zarazą.

Tomasz Stasiowski

Pozostałe