W tych miejscach grasują kieszonkowcy! Ubezpiecz się na wypadek kradzieży.

  • 30.05.2019, 08:07
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

W tych miejscach grasują kieszonkowcy! Ubezpiecz się na wypadek kradzieży.
Po całym roku ciężkiej pracy, każdemu należy się wypoczynek. Na wakacje można wyjechać samodzielnie, korzystając z wyszukiwarek tanich lotów oraz noclegów lub z biurem podróży. Na urlopie można wypoczywać w hotelu, ale można również zwiedzać. W drugim przypadku pamiętajmy o ubezpieczeniu od kradzieży.

Znane stolice świata słyną ze wspaniałych zabytków, ale nie tylko. Tam, gdzie tłoczno, zdarzają się również kradzieże. Nawet uważny urlopowicz nie jest w stanie zabezpieczyć się w 100%. Wyśmienici kieszonkowcy działają szybko, bezszelestnie i bardzo często profesjonalnie.

Jak nie stać się łatwym kąskiem dla złodziei?

Wybierając się na wakacje w gronie rodzinnym, często zabierasz ze sobą cały sprzęt do fotografowania, a w przypadku aktywności do: jazdy rowerem, nurkowania, trekkingu.

O ile ze sprzętu będziesz korzystał bez ograniczeń, o tyle staraj się nie sięgać przesadnie po aparat czy telefon po zmroku, gdy samotnie przechadzasz się zabytkową promenadą.

Zawsze miej torebkę bądź plecak, jak najbliżej ciała. Zadbaj o to, by wszystkie zamki były zapięte, a najlepiej schowaj pieniądze w kilku miejscach. W razie utraty torebki nie zostaniesz pozbawiony wszystkich wakacyjnych oszczędności.

Uwaga! Warto zostawić gotówkę oraz dokumenty w sejfie hotelowym. To często darmowa opcja, na bezpieczne przechowanie kosztowych rzeczy.

Przeczytaj więcej tutaj: Okradziono Cię w podróży? Sprawdź jak ubezpieczyciel może pomóc!

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży – jaka suma gwarantowana?

Wykupując najtańsze ubezpieczenie podróżne, nie licz na to, że suma ubezpieczenia pokryje koszty skradzionych rzeczy. Dodaj do podstawowej polisy większą kwotę na wypadek kradzieży.

Pamiętaj, że nawet wysoka polisa ubezpieczeniowa nie zagwarantuje wypłaty odszkodowania, jeśli do kradzieży doszło przez nasze zaniedbanie.

Pozostawiony bez opieki bagaż, pieniądze przechowywane poza sejfem – takie błędy łatwo udowodnić.

Nie zawsze możemy przeciwdziałać kradzieży, ale możemy skrupulatnie przygotowywać się czy to do zwiedzania, czy do wypoczynku.

Przy ubezpieczaniu wartościowego sprzętu zawsze zwracaj uwagę na to, czy zawierasz umowę na wartość rzeczywistą, czy odtworzeniową. W zależności od wybranej opcji, w pierwszym wypadku ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie pomniejszone o stopień amortyzacji. Trudno będzie zatem za kwotę z ubezpieczenia odkupić drogi sprzęt narciarski czy do nurkowania.

Choć gościnnych krajów, gdzie turysta jest świętością nie brakuje to nawet w nich zdarzają się złodzieje, którzy polują na łatwy łup. Pamiętaj, że w każdym kraju czyha wiele niebezpieczeństw. Można zakupić dodatkowe ubezpieczenie, ale nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku. Miej baczność na swój sprzęt, nie ufaj lokalnym mieszkańcom, nie idź tam, gdzie jest tłum ludzi. Unikaj samotnych spacerów w miejscach niebezpiecznych i zawsze miej przy sobie tyle gotówki, ile faktycznie potrzebujesz. Pozostaje nam życzyć - udanych wakacji.

Tomasz Stasiowski

Pozostałe