Ponad 750 tysięcy złotych dofinansowania dla gminy Bobowa!

  • 06.06.2019, 11:56
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ponad 750 tysięcy złotych dofinansowania dla gminy Bobowa! Foto: naszabobowa.pl
Wczoraj (5 czerwca) burmistrz Bobowej Wacław Ligęza odebrał z rąk wicemarszałków promesy na budowę chodnika, oświetlenia i parkingu oraz modernizację dojazdów do pół i gospodarstw.

Podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Małopolski, burmistrz Bobowej Wacław Ligęza odebrał gwarancję dofinansowania do realizacji zadania pn. „Budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Bobowa i Jankowa oraz budowa chodnika i parkingu wraz z pogłębieniem rowu w miejscowości Jankowa” z rąk wicemarszałków Województwa Małopolskiego: Łukasza Smółki oraz Tomasza Urynowicza.

Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 608 732 zł, a wartość całej inwestycji to 1 170 671,00 zł.

W ramach zadania powstanie nowy chodnik przy drodze powiatowej w Jankowej o długości 180 m, parking przy Domu Kultury w Jankowej z 28 miejscami postojowymi oraz oświetlenie uliczne liczące 37 lamp wzdłuż ulicy Węgierskiej z Bobowej do Jankowej – mówił burmistrz Wacław Ligęza.

Kolejne pozyskane środki zostaną przeznaczone na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w gminie Bobowa. Dzięki otrzymanym 150 000 złotych wyremontowane zostaną drogi dojazdowe do pól i gospodarstw rolnych: Brzana-Podlesie w miejscowości Brzana, Jankowa-Bobowa (Piekło) Działki w miejscowości Jankowa, Wilczyska-Koczanka-Muzonówka w miejscowości Wilczyska i Jankowa-Rzeki-Piszczek w miejscowości Jankowa.

Cieszę się, że nasze nieustanne starania o środki zewnętrzne przynoszą efekty, a tym samym program modernizacji dróg w całej gminie nie traci na dynamice. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę całego Zarządu Województwa Małopolskiego za przyznanie maksymalnej kwoty dofinansowania – powiedział burmistrz Wacław Ligęza.

Źródło info: naszabobowa.pl

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe