Młode piłkarki ze Staszkówki wicemistrzyniami kraju.

  • 08.06.2019, 16:30
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Młode piłkarki ze Staszkówki wicemistrzyniami kraju.
Ogromny sukces odniosły młodziczki UKS-u 3 Staszkówka Jelna. W ostatnim tygodniu brały udział w finałach Mistrzostw Polski, które odbywały się w Koninie.

Zawodniczki ze Staszkówki wywalczyły srebrny medal, ulegając dopiero w finale tej prestiżowej imprezy, zespołowi SMS-u Łódź 1:5 (1:1).

Indywidualną nagrodę zdobyła Weronika Kaim, która została królową strzelców mistrzostw.

Ten turniej na pewno przejdzie do historii naszego klubu - mówi trener srebrnych medalistek Mistrzostw Polski, Michał Bąk.

Przebyliśmy bardzo długą drogę, żeby być w tym miejscu, począwszy od mistrzostwa Małopolski przez ćwierćfinały, półfinały i finał. Dziewczyny zostawiły kawał serca i zdrowia na boisku. Musiały ponieść mnóstwo wyrzeczeń z tym związanych, żeby tylko grać i trenować. Duże podziękowania dla ich rodziców, którzy byli zawsze z nami na dobre i na złe, a przede wszystkim wspierali swoje piłkarki w drodze po sukces. Dziękujemy!

W drodze do drugiego miejsca w mistrzostwach zespół Trójeczki odprawił  gospodarza imprezy, zespół Medyka Konin po rzutach karnych 5:3. W meczach grupowych zdobyły 7 punktów, zajmując pierwsze miejsce, pokonując Ślęzę Wrocław 2:0, Victorię Sianów 7:2 i remisując ze Stomilem Olsztyn 0:0.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe