Ponad 50 strażaków i druhów gasiło pożar domu w Lipinkach

  • 10.06.2019, 14:02
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ponad 50 strażaków i druhów gasiło pożar domu w Lipinkach Foto: OSP Kryg
W niedzielny (9 czerwca) poranek gorlickie służby ratunkowe zostały wezwane do Lipinek, gdzie najprawdopodobniej doszło do przedostania się ognia spod paleniska kuchni węglowej w momencie rozpalania.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów OSP pożarem objęty był parter murowanego budynku mieszkalnego, a z okien wydobywał się gęsty dym. Domownicy byli już na zewnątrz, w bezpiecznej odległości od pożaru.

Właściciele budynku najpierw sami podjęli próbę gaszenia ognia, który przedostał się z pieca kaflowego na resztę kuchni.

Zespół ratownictwa medycznego zabrał jednego z mieszkańców do szpitala, a strażacy i druhowie walczyli z rozprzestrzeniającym się ogniem. Konieczne było odłączenie budynku od gazu i prądu.

W sumie na miejscu pracowało dziesięć zastępów OSP z Lipinek, Wójtowej, Bednarki, Krygu i Pagorzyny oraz strażacy z gorlickiej JRG.

Zniszczeniu oprócz kuchni uległ częściowo sąsiadujący z nią pokój i łazienka. Straty wstępnie oszacowano na około 40 tysięcy złotych.

Źródło info: KP PSP w Gorlicach/KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (2)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pawel
Pawel 10.06.2019, 19:05
Czym sie rozni druch od strazaka........
Stanisław
Stanisław 11.06.2019, 08:48
A różni się. Druh to strażak OCHOTNIK, szkolący się i biorący udział w działaniach Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażak – osoba pełniąca służbę w straży pożarnej.
Strażacy działają w ramach zawodowych jednostek (np. PSP, straże zakładowe) lub wolontariatu (np. OSP)

Czyli teoretycznie to bez różnicy. To jedynie kwestia wybujałego EGO niektórych... A właściwie jednych i drugich..
men
men 11.06.2019, 08:41
dobre pytanie... więc: legitymacją służbową MSWiA. często media czy tez politycy wymiennie stosują te nazwy i o ile nazwanie druha ochotnika strażakiem jeszcze jakoś uchodzi z racji czynności jaka czasem wykonuje to nazwanie strażaka zawodowego, umundurowanego funkcjonariusza druhem jest błędne... to jak nazwać policjanta ochroniarzem a listonosza poczty kurierem. w przypadku strażaków czy tez ochotników nikt się nie obraza ale brzmi śmiesznie jak osoba prominentna z mównicy wita "ochotnicy i druhowie PSP witam was serdecznie ... "

Pozostałe