Kreatywne warsztaty lodowe. W Budowlance!

  • 11.06.2019, 08:35
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kreatywne warsztaty lodowe. W Budowlance!
Grupa 15 uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik bierze udział w drugiej edycji projektu Kreatywne Warsztaty Lodowe – organizowanego przez Nestle Schöller.

Dzięki warsztatom młodzież rozwija swoją pasję i zainteresowania zawodowe, rozbudza kreatywność i rzemieślniczy kunszt, a sama szkoła zwiększa swoją atrakcyjność i jakość kształcenia w zawodzie cukiernik oraz przykłada rękę do promowania i podnoszenia rangi tego zawodu. Młodzi przyznali, że warsztaty są świetną okazją do doskonalenia zawodowego oraz poszerzania wiedzy i umiejętności z zakresu komponowania kreatywnych deserów.

Lody na zajęcia zapewnia organizator, uwzględniając smak wiodący: orzechy karmelizowane z syropem klonowym „Maple Valnut” oraz inne smaki, takie jak: śmietankowy, truskawkowy, karmel z solą, winogronowo-jogurtowy oraz o smaku bezy z sosem malinowym.

Sponsorem zaproszonym do współpracy przy realizacji projektu jest firma Delecta, która ufundowała dodatki smakowe do deserów, m.in. posypki cukiernicze i bakalie.

Projekt będzie realizowany do czerwca, a uczniowie zakwalifikowani do udziału w warsztatach otrzymali firmowe fartuszki oraz gadżety. Po zakończeniu zajęć otrzymają od organizatora imienne certyfikaty.

W ramach projektu sześciu uczniów wystartowało w konkursie na kreatywny deser lodowy – wyniki będą podane w najbliższym czasie.

Opiekunem uczniów jest Lucyna Prorok, nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach.


 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (10)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe