Z Wapiennego do Bartnego. Uczniowie na szlaku, czyli rajdem przez Beskid Niski.

  • 14.06.2019, 10:11
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Z Wapiennego do Bartnego. Uczniowie na szlaku, czyli rajdem przez Beskid Niski.
Szlakami Beskidu Niskiego maszerowała młodzież szkół średnich w ramach XXI Rajdu im. Jana Pawła II.

6 czerwca odbyła się kolejna, XXI edycja rajdu im. Jana Pawła II, impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Trasy rajdu wiodły z Wapiennego, przez Wołowiec, Przełęcz Małastowską aż do Bartnego. Uczniowie pod opieką leśników i opiekunów podziwiali piękno Beskidu Niskiego i czerpali z jego walorów turystycznych.

Po raz pierwszy rajd został zorganizowany w 1999 roku i pomysłodawcą tego rajdu był wtedy radny powiatowy, Dyrektor Szkoły Rolniczej w Bystrej, Stanisław Bystrowicz. Pierwszych sześć rajdów zorganizowano przy wsparciu gorlickiego oddziału PTTK, kolejne edycje odbyły się przy współorganizacji  Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Gorlicach, którym kierował Jerzy Bugno, a od 2016 roku ciężar przeprowadzenia tego rajdu wziął na siebie Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, Nadleśnictwo Gorlice oraz Starostwo Powiatowe.

150 uczestników, po przejściu malowniczych tras rajdu, spotkało się przy wspólnym ognisku na terenie Domu Ludowego w Bartnem.

Po odpoczynku przyszedł czas na rozwiązanie testu wiedzy o wędrówkach św. Jana Pawła II po Beskidzie Niskim, w którym wzięły udział zespoły sześciu szkół: Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych Imienia Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Branżowa Szkoła I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości im Jana Kilińskiego w Gorlicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Stróżówce i Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach.

Wyniki konkursu:

Miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach

Miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach

Miejsce - Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach


Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody, gadżety, albumy oraz pamiątkowe podziękowania za udział w rajdzie.


Paulina Kwiatek

ZSE Gorlice

materiał nadesłany

 

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (144)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe