Wyścig Magura Małastowska: 61 zgłoszeń w pierwszym terminie

  • 14.06.2019, 11:53
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

Wyścig Magura Małastowska: 61 zgłoszeń w pierwszym terminie
Zakończono przyjmowanie w 1 terminie zgłoszeń zawodników do udziału w 6 Wyścigu Górskim Magura Małastowska, będącym 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się od 21 do 23 czerwca. Na liście zgłoszeń znaleźli się wszyscy kierowcy, pretendujący do tytułów mistrzowskich GSMP w sezonie 2019. Po długiej przerwie, spowodowanej odwołaniem przez Polski Związek Motorowy rund w Cisnej, zawodnicy musieli czekać ponad miesiąc na kontynuację rywalizacji.

Na liście zgłoszeń przesłanych do Automobilklubu Bieckiego widnieją m.in. liderzy klasyfikacji generalnej po dwóch rozegranych Załużu rundach, Wojciech Myszkier, Andrzej Szepieniec i Szymon Łukaszczyk oraz zajmujący kolejne pozycje Waldemar Kluza, Michał Ratajczyk, Dubai, Karol Krupa i Tomasz Fliśnik. Nie zabraknie liderów tzw. ośki ( samochody napędzane na jedną oś) Gabriela Kubita i Ryszarda Żyszczyńskiego, czołowej trójki Grupy A: Romana Barana, Roberta Sługockiego i Marcina Wilusza. Grupy narodowe – samochodów z wygasłą homologacją międzynarodową,  reprezentować będą m.in. Marcin Dopierała, Michał Żywarski i Jacek Handl ( wszyscy A/PL) oraz: Piotr Staniszewski, Janusz Grzyb i Paweł Frączek ( E0/PL).
Organizatorzy wyścigu – Automobilklub Biecki na 9 dni przed rozpoczęciem zawodów, kończą ostatnie, kosmetyczne przygotowania trasy oraz bazy imprezy. Wczesną wiosną to właśnie w Małastowie, gdzie znajduje się start wyścigu, przeprowadzono praktyczne szkolenie sędziów, obsługujących GSMP.

Zawodnicy będą mieli do pokonania liczącą 3610 m. trasę z Małastowa na przełęcz Magura Małastowska, położoną na wysokości 615 mnpm. Różnica wysokości pomiędzy startem a metą wynosi aż 192 metry, przy średnim wzniosie 5,31%. Rekordzistą Magura Małastowskiej jest Waldemar Kluza, z wynikiem 1:42,978. Dyrektorem wyścigu tradycyjnie będzie Marek Sitek, obserwatorem PZM Bogusław Piątek, Zespołowi Sędziów Sportowych przewodniczy Ireneusz Piątek.

W piątek 21 czerwca na Rynku w Gorlicach, od godziny 12.00 do 18.30, odbędzie się techniczne Badanie Kontrolne, dostępne dla mieszkańców i kibiców.
W sobotę 22 czerwca zawody przeniosą się do Małastowa, gdzie zlokalizowano (również dostępne dla kibiców) stanowiska serwisowe i linię startu.

Skrócony harmonogram zawodów:

Piątek 21 czerwca
12:00 – 18:30 Rynek w Gorlicach Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne
19:30 – Uroczyste otwarcie zawodów Gospoda Magurska Małastów

Sobota 22 czerwca
6:00 – 21:00 zamknięcie drogi nr 977 (trasa wyścigu)
9:00 – podjazdy treningowe
14:00 – start do 1 podjazdu wyścigowego 3 Rundy GSMP, następnie 2 podjazd wyścigowy

Niedziela 23 czerwca
6:00 – 21:00 – zamknięcie drogi
9:00 – podjazdy treningowe
13:00 – podjazdy wyścigowe
45 minut po zakończeniu 2 podjazdu wyścigowego – ceremonia wręczania nagród za 3 i 4  Rundę GSMP

Współorganizatorem wyścigu jest Powiat Gorlicki, Miasto Gorlice oraz Gmina Sękowa, patronat honorowy nad zawodami objęli Marszałek Województwa Małopolskiego p.Witold Kozłowski jak również Starosta Gorlicki p.Maria Gubała.

Niezmiernie się cieszę, że po raz kolejny będziemy gościć na ziemi gorlickiej Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. Jest to niewątpliwie największa i najważniejsza impreza sportowa rozgrywana na terenie naszego powiatu, przyciągająca z roku na rok coraz większą liczbę zawodników i kibiców. Magurski Wyścig Górski to również znakomita wizytówka naszego regionu na arenie ogólnopolskiej, a także niezwykle atrakcyjny produkt turystyczny. Jestem przekonana, że i tym razem rywalizacja najlepszych kierowców w kraju dostarczy wiele emocji fanom wyścigów górskich. Mam też nadzieję, że wielu z nich ponownie odwiedzi nasz region, by bliżej poznać jego walory turystyczne, zabytki i kulturę. Korzystając z okazji pragnę podziękować organizatorowi wyścigu– Automobilklubowi Bieckiemu oraz wszystkim pozostałym instytucjom, osobom i służbom odpowiedzialnym za sprawny przebieg imprezy oraz bezpieczeństwo zawodników i kibiców. Pozdrawiam także wszystkich uczestników zawodów i życzę wielu sportowych wrażeń- mówi Pani Maria Gubała.

Podczas 6 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, wystartuje druga edycja amatorskiego Pucharu Południa w Jeździe na Regularność. Te zawody, w których startować można „cywilnymi” samochodami, zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością.
W tym roku również działać będzie internetowe Radio Wyścigowe, dostępne, podobnie jak wyniki Online w komputerach, telefonach komórkowych czy tabletach. Wystarczy wejść na stronę www.wyscigmagura.pl i zeskanować zamieszczony tam kod QR.
Wyniki online dostępne będą na stronach www.wyscigmagura.pl, www.gsmp.pzm.pl  oraz www.wyniki-online.pl.

Kamila Prokop

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 23.06.2019, 10:37
Gdzie jeste meta? I jak orzebiega dokladnie trasa? Nigdzie nie ma info
jola
jola 20.06.2019, 20:17
nie wiedziałam, że w Parku Narodowym można urządzać tego rodzaju zawody...
DD
DD 21.06.2019, 16:34
Magura Małastowska to nie park narodowy...
Sebastian
Sebastian 17.06.2019, 06:20
Tragedia. 2 dni zamknięta droga. Cały rok jest otwarta, pacany! 2 dni w roku i Mistrzostwa Polski na naszej gorlickiej ziemi. Cieszcie się zamiast marudzić. Przyjedźcie z dzieciakami popatrzeć na fantastyczne zawody, piknik rodzinny.
marek rokers@gmail.com
marek [email protected] 17.06.2019, 22:17
witam masz racje bo ludzie przyjadą i zobaczą co to ziemia gorlicka i magurska a te matoły co nie lubią sportu i walki poważnych ludzi to niech nie piszą że hałas i opony jak wycinka drewna idzie to nie widzą tego i ciężarówki niszczą drogę
Wiewior
Wiewior 16.06.2019, 20:43
Jesteście żałośni !!!! Gorliccy malkontenci !!! Żaden z Was nie zrobił nic by w Gorlicach żyło się lepiej, ale jak ktoś coś robi to krytyka. Tylka Wam nie urwie przejechanie się objazdem dwa dni, no ale Ponowie z Gorlic będą czuli się ograniczeni. Nie odpowiada wam, że ktoś coś robi z pasji? Zastanówcie się i ogarnijcie. Czasy Glinika i Glimaru minęły. Weźcie się do roboty a nie narzekajcie na wszystko i wszystkich wkoło. A co do uszkodzonych barier i asfaltu to wskażcie w jakim stopniu Wyścig ma ujemny wpływ na nawierzchnię? Myślę, że nadleśnictwo robi większe szkody ciężkimi transportami drewna. Ludzie myślenie nie boli !
KJS
KJS 17.06.2019, 22:31
popieram, najlepiej stękać i ględzić a żeby coś zrobić to nie ma chętnych.......
rokers
rokers 16.06.2019, 19:42
takie rajdy polecam niech młodzi i uczą się a nie robią dritów na mieście bo to robią zawodowcy polecam
rider
rider 15.06.2019, 15:01
Nie ważny hałas, smród i blokada dw przez cały weekend, grunt, że się władza cieszy.
Swój
Swój 14.06.2019, 20:19
Nie można było zorganizować to w inny weekend...
nikt
nikt 14.06.2019, 17:04
i za fri osp
Ja
Ja 14.06.2019, 16:45
Ekologia na Magurze - dziękujemy wam wybrani przez nas dobroczyńcy , o utrudnieniach w ruchu drogowym nie wspomnę :)
lee child
lee child 14.06.2019, 16:03
i znowu śmieci poniszczone barierki uszkodzony asfalt jak co roku ale kasa się zgadza
psylo
psylo 14.06.2019, 20:34
lobby samochodowe jest jednak w Wolsce bardzo mocne

Pozostałe