Inny wymiar fotografii w Kasztelu w Szymbarku już jutro

  • 04.07.2019, 08:09
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Inny wymiar fotografii w Kasztelu w Szymbarku już jutro fot. Barbara Gabryel Dorrell
5 lipca odbędzie się wernisaż niesamowitych prac Barbary Gabryel Dorrell, gorliczanki, dla której fotografia uliczna stała się pasją. Już jutro podzieli się z nami swoim dorobkiem artystycznym w Kasztelu w Szymbarku.

Nasze miasto słynie z tego, że pochodzi stąd wiele wybitnych artystów, pisarzy, muzyków. Jedną z nich jest fotografka, Barbara Gabryel Dorrell, która urodziła się w Gorlicach, a na co dzień żyje i mieszka w Londynie. Jej pasja do zdjęć zrodziła się w 2000 roku i od tego czasu nie rozstaje się z aparatem. Dużo podróżuje, a przy tym robi niesamowite ujęcia miejskich ulic i swoim ulubionym „modelom” – szklanym instalacjom, stworzonym przez artystę Dale Chihule. Ze swoich kadrów tworzy albumy, które prezentują rzeczywistość otaczającą artystkę. Całe swoje życie poświęca fotografii, znana jest z prowadzenia rubryki „Fototeka Basi Dorrell ” w gazecie „Tydzień Polski”. Posiada ogromny dorobek, który można zobaczyć TUTAJ.

Gorliczanka jest bardzo związana ze swoim miejscem urodzenia, mimo że mieszka za granicą. Prezentuje swoje zdjęcia na wystawach w galeriach w Gorlicach, Bieczu, Szymbarku, a także Zakopanem. A już jutro, 5 lipca, będziemy mogli podziwiać jej wernisaż prac o godzinie 18 w Kasztelu w Szymbarku. Wystawa zostanie umieszczona we foyer oraz przed budynkiem.

Serdecznie zapraszamy!

Aleksandra Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe