Obiektyw na Park Miejski – miejsce dawniej i dziś

  • 05.07.2019, 10:16
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Obiektyw na Park Miejski – miejsce dawniej i dziś Foto: halogorlice.info
W najbliższy poniedziałek, 8 lipca o godzinie 18.00 w gorlickim Muzeum Regionalnym PTTK zostanie otwarta nowa wystawa czasowa zatytułowana „Lasek Sokoli. Park Miejski w Gorlicach”.

Park Miejski to najczęściej odwiedzane miejsce w Gorlicach. Mieszkańcy chętnie na jego terenie odpoczywają, spędzają czas z całymi rodzinami, a także realizują się w różnych aktywnościach fizycznych. Nie od dziś wiadomo, że jest to jeden z ulubionych obiektów wielu osób, a dzięki licznym modernizacjom i wprowadzonym udogodnieniom staje się coraz piękniejszy i lepiej przystosowany dla odwiedzających. Ale czy wszyscy wiemy o historii parku i jak mógł on wyglądać jeszcze 100 lat temu?

Powstał on dzięki zaangażowaniu Wojciecha Biechońskiego i dlatego obiekt nazywany jest teraz jego imieniem. Dawniej, na miejscu parku znajdował się Lasek Sokolski, który był często odwiedzany przez mieszkańców, ku niezadowoleniu właściciela zieleni. Biechoński postanowił, że odkupi ziemie (co spotkało się z częściową krytyką ówczesnych radnych) i odpowiednio urządzić dla mieszkańców.

Stąd zrodził się pomysł, aby zaprezentować mieszkańcom Gorlic historię miejsca nie tylko w formie opowiadania, ale także za pomocą starych dokumentów, wspomnień, fotografii, które przybliżą wygląd parku sprzed ponad 100 lat. W najbliższy poniedziałek, 8 lipca o godzinie 18.00 w gorlickim Muzeum Regionalnym PTTK zostanie otwarta nowa wystawa czasowa zatytułowana „Lasek Sokoli. Park Miejski w Gorlicach”.

Ekspozycja będzie obejmowała także zdjęcia parku współcześnie. Będzie to stanowiło idealny kontrast i porównanie, co zmieniło się na przestrzeni wielu lat w walorach wypoczynkowych i przyrodniczych. Fotografie wykonane zostały przez Łukasza Papugę z Krakowa.

Wystawa będzie dostępna do 25 sierpnia 2019 r.

 

 

Aleksandra Nowak

Zdjęcia (1)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lesny
Lesny 06.07.2019, 20:53
Musze zobaczyc te wystawe :) ciekawe czy znajda sie tam jakies materialy dotyczace dawnych skoczni narciarskich, ktore zbudowano za parkiem

Pozostałe