Piłkarska Kadra Czeka. Staszkówka najlepszą drużyną w kraju!

  • 08.07.2019, 08:03
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Piłkarska Kadra Czeka. Staszkówka najlepszą drużyną w kraju!
Drużyna UKS 3 Staszkówka Jelna wzięła udział w turnieju finałowym Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka”, który to w ostatni weekend odbywał się w Kędzierzynie-Koźlu.

Podopieczne Michała Bąka, po dwóch dniach morderczej rywalizacji, zdobyły tytuł Mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej!

W imprezie udział wzięło jeszcze 9 najlepszych drużyn z całej Polski.

Młode piłkarki rozpoczęły zmagania od gier w grupie, gdzie zmierzyły się z zespołami: Suchowicz Team (wygrywając 1:0), Medyk Konin (przegrywając 2:3), Sparta Mochowo (wygrywając 5:0), Atletico Malbork (remisując) 1:1, dzięki czemu awansowały do półfinału tego prestiżowego turnieju.

W meczu o wejście do strefy medalowej piłkarki „Trójeczki” zmierzyły się z zespołem Rolnika Biedrzychowice.

Tak zmagania relacjonował Michał Bąk, trener drużyny:

Nasze dziewczyny nie przestraszyły się drużyny, która w grupie wygrała wszystkie mecze. Od początku spotkania to my  narzuciliśmy swój styl gry i strzelone dwa gole trochę rozbiły Rolnika. Rywalki walczyły do samego końca i udało im się strzelić w samej końcówce bramkę na 1:2. Ale końcowy gwizdek oznaczał dla nas zwycięstwo i to my jesteśmy w finale, gdzie czekała na nas drużyna z KSP Kielce, która wygrała z Medykiem Konin 1:0.

W finale piłkarki ze Staszkówki pokonały po rzutach karnych zespół KSP Kielce (w meczu 1:1, w karnych 3:2) i sięgnęły po tytuł Mistrzyń Polski!

Mamy w końcu upragnione złoto, brawo dziewczyny macie to, emocje powoli opadają, ale satysfakcja jest niesamowita, gratulacje dla całego zespołu a w szczególności dla Kamil Lichoń, która został najlepszą zawodniczką turnieju - cieszy się Michał Bąk, trener złotej drużyny ze Staszkówki.

A oto skład mistrzowskiej drużyny:
Kamila Lichoń, Magda Kumor, Weronika Kaim, Weronika Czech, Kinga Hebda, Kamila Kumor, Ala Kafel, Mirabell Halizak, Alicja Górowska, Emilia Dyl, Karolina Madej.
 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (1)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mistrz
mistrz 08.07.2019, 09:00
no i to jest postawa! dla takich powinny być pieniążki na rozwój a nie na napompowaną i zepsutą dyscyplinę w wydaniu miernym, lokalnym...
MrRed
MrRed 08.07.2019, 08:50
Dziewczyny, pełen szacunek. Brawa i smutek tylko, że nie ma jeszcze szans, które pozwoliłyby Wam oczekiwać karier na miarę mężczyzn. a wkładacie w to wiele serca i umiejętnościami z pewnością przerastacie wielu. Powodzenia w dalszym hartowaniu charakterów!

Pozostałe