Bartuś urodził się jako zdrowe dziecko. Potem wszystko posypało się jak domek z kart…

  • 09.07.2019, 15:23
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Bartuś urodził się jako zdrowe dziecko. Potem wszystko posypało się jak…
7 długich lat zajęło dochodzenie, co tak naprawdę dolega chłopczykowi. Diagnoza była bardzo bolesna. Bartuś ma rzadką chorobę genetyczną - zespół Angelmana. Przez lata nietrafionego leczenia mnóstwo wycierpiał, jednak teraz największym największym zmartwieniem jest krzywiąca się stópka. Czas jest w tej sytuacji na wagę złota, gdyż w każdej chwili może dojść do otwartego złamania. Operacja u doktora Paley'a to jedyną nadzieja dla chłopca.

Rodzice Bartusia zwrócili się z prośbą o pomoc w nagłośnieniu zbiórki na operację dla ich synka. Pamiętajmy - warto pomagać!

 

Szanowni Państwo,
co roku na Świecie  rodzi się 20 dzieci z rzadką chorobą Angelmanna. Niestety, także nasz syn.

Choroba poczyniła wiele zła w jego organizmie (padaczka, brak mowy, opóźniony rozwój psychoruchowy) i na tę chwilę walczymy z poważną wadą prawej nogi, której korekcja wymaga skomplikowanej operacji - mogą ją przeprowadzić lekarze z USA. Syn chodzi na zwichniętej nodze, żeby nie doszło do złamania otwartego nosi ortezy do kolan, które dodatkowo ograniczają mu ruch. Obecnie każdy krok sprawia mu niewyobrażalny ból.

Po całym dniu chodzenia ma rany na nogach. Bartuś bardzo wiele w życiu już wycierpiał, jako rodzicie pragniemy podwyższyć standard jego życia oraz ograniczyć ból do minimum. Nasz syn może kiedyś być samodzielny, jednak by tak było, musi chodzić! Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na operację u doktora Paleya. Tylko ten jedyny lekarz - najlepszy specjalista na świecie - daje Bartusiowi nadzieję na uratowanie nóżki i pełną sprawność! Operacja metodą Evansa będzie 6-etapowa, skomplikowana, ale pozwoli całkowicie wyprostować nóżkę. Nie będą już potrzebne obcierające do krwi ortezy, Bartkowi nie będzie już groziło złamanie otwarte.

Bardzo prosimy o wsparcie  i rozesłanie linka do facebooka Bartusia lub/i strony zbiórki dalej w świat.

Z serca dziękujemy,
rodzice Bartusia oraz sam Bartuśfanpage na facebooku TUTAJ

strona zbiórki  TUTAJ


 

źródło i foto: materiały nadesłane, www.siepomaga.pl

 

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe