Uście Gorlickie. Dwa pożary w jedną noc. Czy to były podpalenia? (aktualizacja)

  • 11.07.2019, 06:45
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Uście Gorlickie. Dwa pożary w jedną noc. Czy to były podpalenia? (aktualizacja) fot. OSP Uście Gorlickie
Dziś (11 lipca) około godziny 0.30 w m. Uście Gorlickie straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze. Jak się później okazało, nie było to tej nocy jedyne zgłoszenie do pożaru w tej miejscowości.

Dwa zastępy druhów z Uścia Gorlickiego i kolejne dwa z JRG Gorlice przybyło na miejsce zdarzenia. W okolicy Zalewu Klimkówka płonęła drewniana wiata. Niestety stopień zaawansowania pożaru nie pozwolił na uratowanie konstrukcji i dachu.

Po upływie 3 godzin, o godz. 3.55 strażaków poderwał kolejny alarm, okazało się, że lokalizacja kolejnego zdarzenia prowadzi ich do tej samej miejscowości.

Przybyli na miejsce strażacy zastali budynek gospodarczy objęty ogniem, a jęzory wydobywały się już przez jego dach. Na całe szczęście żadna z osób nie ucierpiała w nim, o stratach materialnych będzie można dopiero powiedzieć późnej.

Spłonęła konstrukcja dachu i większość tego, co było w środku murowanego budynku.

Na miejscu zdarzenia pracowały 4 zastępy strażaków z Gorlic i Uścia Gorlickiego.

W obu przypadkach w tym momencie nie są znane przyczyny powstania ognia, nie jest wykluczony żaden scenariusz, w tym podpalenie.

Na miejscu obu pożarów nie ustalono ich przyczyn, choć brana jest pod uwagę każda ewentualność. Do obu pożarów powołani zostali biegli w zakresie pożarnictwa. Czynności w tych sprawach prowadzi KPP w Gorlicach - informuje rzecznik gorlickiej policji, asp. sztab. Grzegorz Szczepanek.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe