Dwór Karwacjanów zaprasza na piątkowe spotkanie ze sztuką

  • 11.07.2019, 08:52
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Dwór Karwacjanów zaprasza na piątkowe spotkanie ze sztuką
W najbliższy weekend i przez cały miesiąc będziemy mogli podziwiać dwie wystawy artystów, którzy mogą pochwalić się ogromnym dorobkiem twórczości i doświadczeniem. A to już jutro!

12 lipca (piątek) o godzinie 18 będziemy mogli podziwiać dwie wystawy, które odbędą się w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów, i będą trwały do 7 sierpnia.

Jedną z nich jest wernisaż Andrzeja Bębenka „Romb-Sztuka”. Artysta to absolwent Liceum Plastycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki. Od 1981 pracuje jako starszy asystent w Instytucie Wychowania Plastycznego Akademii Pedagogicznej (dawnej WSP) w Krakowie. Profesor nadzwyczajny na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Brał udział w około stu wystawach w kraju i za granicą, a obecnie jest na emeryturze. Dodatkowo zdobył kilka nagród między innymi: Nagroda fundowana na I Triennale Rysunku Młodych w Norymberdze czy Grand Prix na I Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach.

W tym samym czasie będzie trwała wystawa Patrycji Longawa „O emocjach”. Artystka urodziła się w Sanoku, tam zdobywała doświadczenie i edukację, a na Uniwersytecie Rzeszowskim uzyskała tytuł magistra sztuki. Ukończyła także drugi fakultet z grafiki i obroniła dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Druku Cyfrowego. Swoje prace prezentowała na 150 wystawach krajowych, m.in. w Sanoku, Gliwicach, Wejherowie, Gdańsku, Rzeszowie, Toruniu, Krośnie, Cieszynie, Żyrardowie, Warszawie, Częstochowie, Bielsku-Białej, Łodzi, Płocku, Radomiu, Wrocławiu oraz międzynarodowych na Ukrainie, w Brazylii, Peru, Iranie, Turcji, Ekwadorze, Bułgarii, Chinach, Francji, Słowacji, Boliwii, Makau, Japonii, Wenezueli, Grecji i na Węgrzech. Jej prace brały udział w licznych prestiżowych przeglądach i wystawach, między innymi: Co2 Global Poster Biennial California, Design Xiamen Poster Exhibition, Golden Bee, Internationale Plakatausstellung Leipzig, BICeBé – Bienal del Cartel Bolivia, Russia – The Third Path, Ogaki Matsuri Festival, Cow Design Biennale, Biennale Plakatu Polskiego 2017 i wielu innych. Zdobyła 18 nagród, wyróżnień i nominacji w kraju i za granicą. Od 2017 roku jest członkiem Rzeszowskiego ZPAP oraz międzynarodowej organizacji projektowania graficznego UDA Annual International Design.

Serdecznie zapraszamy!


źródło: http://www.muzeum.gorlice.pl/

Aleksandra Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe