Zdjęcia rentgenowskie można wykonać już także w MARMEDZIE!

  • 12.07.2019, 15:03
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Zdjęcia rentgenowskie można wykonać już także w MARMEDZIE!
Powstała nowa Pracownia RTG i USG w Gorlicach! 1 lipca 2019 roku przy Przychodni „MARMED” w Gorlicach zostało otwarte Centrum Diagnostyki Obrazowej - Pracownia RTG i USG oferująca szeroki zakres badań z zakresu zdjęć RTG i badań USG dla ludności powiatu Gorlickiego i nie tylko.

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gorlicach

Placówka o której mowa jest rozwinięciem znanego poprzednio mieszkańcom Gabinetu USG-Doppler, który mieścił się w budynku przychodni Marmed, przy ulicy Sienkiewicza 36 w Gorlicach.

Budynek Przychodni Marmed został w ostatnim czasie rozbudowany, a w nowej części budynku powstało nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej, które oferuje zarówno badania USG jak i badania rentgenowskie (zdjęcia RTG).

Zakres badań

Nowa placówka  została wyposażona w specjalistyczny aparat RTG pracujący w systemie bezpośredniej radiografii cyfrowej, co umożliwia krótki czas badania i szczególną jego dokładność. Placówka oferuje możliwość wykonania wszystkich zdjęć RTG kostno-stawowych, kręgosłupa i klatki piersiowej dorosłych i dzieci. Nowością są badania STITCHING (czyt. sticzing), które umożliwiają na jednym zdjęciu uwidocznienie całego kręgosłupa (do dokładnej oceny skoliozy, czyli bocznego skrzywienia kręgosłupa) oraz całej kończyny (do specjalistycznych pomiarów długości kości).

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gorlicach dysponuje także nowoczesnym aparatem USG – funkcjonujący dotychczas Gabinet USG-Doppler został przeniesiony do nowych pomieszczeń.

Pełny zakres badań i inne informacje na stronie internetowej placówki: www.cdo-gorlice.pl

Bezpłatnie czy odpłatnie?

Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gorlicach posiada umowy z większością lekarzy rodzinnych POZ na wykonywanie badań USG i RTG – dla pacjentów z tych ośrodków zdrowia zarówno badania usg jak i RTG są bezpłatne. Listę ośrodków zdrowia z którymi placówka ma podpisaną umowę można sprawdzić na stronie internetowej www.cdo-gorlice.pl w zakładce Cennik.

Pacjenci mogą wykonywać bezpłatnie badania także w ramach ubezpieczeń prywatnych, zakładowych i w przypadku badań okresowych – dokładne informacje na temat dostępności w rejestracji MARMED pod tel. 18 5461556.

Każdy pacjent może także wykonać dowolne badanie RTG i USG odpłatnie.

Szczególne zalety placówki:

Centrum Diagnostyki Obrazowej znajduje się przy głównej drodze wojewódzkiej Gorlice – Dukla, na ulicy Sienkiewicza 36 w budynku Marmed – łatwy dojazd z każdego miejsca.

Dla pacjentów dostępny obszerny, bezpłatny parking.

Centrum Diagnostyki Obrazowej mieści się na parterze – pacjent nie pokonuje żadnych schodów, a nawet progu – jest to szczególnie ważne dla osób starszych, niepełnosprawnych z kulami, na wózkach siedzących, a nawet leżących.

Termin badania USG może być ustalany zarówno telefonicznie jak i osobiście na konkretny dzień i godzinę – dzięki temu pacjent nie traci czasu w tłumie pod gabinetem.

Zdjęcia RTG wykonywane są natomiast „od ręki” – dzięki unikalnej organizacji pracy pacjent wykonując zdjęcie RTG spędza w pracowni kilka – kilkanaście minut.

Placówka przyjmuje płatności także za pomocą kart płatniczych.

Dane kontaktowe:
Centrum Diagnostyki Obrazowej w Gorlicach
Pracownia RTG i USG
Gorlice, ul. Sienkiewicza 36
Rejestracja: 18 350 09 10
www.cdo-gorlice.pl
e-mail: [email protected]

 

Kamila Prokop


Pozostałe