Prosto z Półwyspu Arabskiego do Gorlic

  • 12.07.2019, 11:49
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Prosto z Półwyspu Arabskiego do Gorlic Foto: Urząd Miejski w Gorlicach
Nasi goście przybyli do Polski w ramach współpracy z SPE International, prestiżową organizacją z Arabii Saudyjskiej, której główną misją jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat wydobycia ropy naftowej i gazu.

W ubiegły czwartek (11 lipca) do naszego miasta zawitali goście z Arabii Saudyjskiej. Byli to studenci geologii oraz geofizyki, którzy brali udział w wymianie studenckiej z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Plan ich wycieczki po mieście obejmował odwiedziny w Muzeum Regionalnym PTTK w Gorlicach, gdzie mogli zobaczyć nie tylko historię Gorlic, ale także fakty dotyczące przemysłu naftowego w naszym mieście. Podczas zwiedzania pogłębili także wiedzę o wybitnej postaci Ignacego Łukasiewicza i eksploatacji ropy naftowej na Ziemi Gorlickiej.

Nasi goście przybyli do Polski w ramach współpracy z SPE International, prestiżową organizacją z Arabii Saudyjskiej, której główną misją jest wymiana wiedzy i doświadczeń na temat wydobycia ropy naftowej i gazu. Są to już kolejne odwiedziny studentów, ponieważ rok temu, także została zorganizowana podobna wycieczka.

Więcej zdjęć na stronie UM w Gorlicach TUTAJ

 

źródło: UM w Gorlicach

Aleksandra Nowak

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 14.07.2019, 21:58
No studenci tez przypłynęli pontonami.
Łysy
Łysy 14.07.2019, 18:21
Goście z Arabii Saudyjskiej przyjechali do Gorlic, bo nie mogli uwierzyć, że taki zakład jak rafineria, może zbankrutować :D
Gorlice 2020.
Gorlice 2020. 12.07.2019, 22:18
Jak szybko przyjadą do Gorlic i poznają klimat, to szybciej będą wracać tam skąd przyjechali, bo w Gorlicach przeżyć rok to jest duży wyczyn, to tak samo jak by się w Bieszczadach osiedlił bo jest ładnie i słuchał piosenki w samotności by tak żyć. Zbigniew Wodecki 'Chałupy welcome to'.mp4. Big Cyc - Makumba. Ale z czego żyć?
Ks.
Ks. 12.07.2019, 22:06
Skoro jest tak dobrze w Gorlicach jak piszą, to dlaczego Ludzie uciekają z Gorlic i jest coraz więcej wolnych lokali do wynajęcia a nawet i sprzedania, to po to bo nikt już nigdy nie chce wracać do Miasta problemowego.

Pozostałe