Gorlickim deptakiem przeszedł barwny korowód. Za chwilę koncert w Sękowej.

  • 12.07.2019, 17:51
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Gorlickim deptakiem przeszedł barwny korowód. Za chwilę koncert w Sękowej.
Gorlickim deptakiem przeszedł barwny korowód rozpoczynający XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny „Świat pod Kyczerą”. W czasie parady zobaczyliśmy mnóstwo animacji ulicznych przygotowanych przez artystów z całego świata.

Festiwal organizują młodzi Łemkowie z Legnicy przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Znakiem rozpoznawczym festiwalu są prezentacje, które odbywają się w małych miejscowościach.
 

Wymyślając Festiwal, chcieliśmy ukazać Łemków, jako ludzi otwartych na świat, posiadających w nim rozliczne kontakty. Chcieliśmy także powiedzieć światu o sobie, naszej małej i dużej Ojczyźnie. „Świat pod Kyczerą” to pomost łączący dawne i obecne miejsca zamieszkania Łemków, to przestrzeń do dialogu międzykulturowego, nasz pomysł na rozmnożenie ewangelicznego „talentu” podarowanego przez Boga – mówią organizatorzy.

Co roku festiwal gromadzi prawdziwe tłumy. Uczestnicy chętnie biorą udział nie tylko w korowodzie, ale i w licznych koncertach, wystawach, prelekcjach, spotkaniach poetyckich i warsztatach.

Jeszcze dzisiaj (12 lipca) godzinie 19.00 festiwal przeniesie się do Sękowej, gdzie odbędzie się koncert finałowy.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (100)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe