Wykrycie Salmonella Typhimurium w produkcie „Gorczyca biała cała” marki Prymat

  • 16.07.2019, 10:55
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Wykrycie Salmonella Typhimurium w produkcie „Gorczyca biała cała” marki Prymat Foto: Główny Inspektor Sanitarny
Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: Wykrycie Salmonella Typhimurium w produkcie „Gorczyca biała cała” 30 g marki Prymat

Badanie produktu pn.: „Gorczyca biała cała”, 30 g, numer partii 1298133, data minimalnej trwałości 05.2022 w laboratorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazało obecność Salmonella Typhimurium w 4 z 5 badanych próbkach produktu. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z potencjalnym ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęły działania w celu ustalenia miejsc dystrybucji kwestionowanej partii produktu i wycofania jej z obrotu.

Firma Prymat Sp. z o. o. poinformowała, że zidentyfikowała wszystkich odbiorców kwestionowanej partii wyrobu gotowego i zwróciła się do nich z prośbą o wstrzymanie dystrybucji wskazanej partii produktu i zwracania jej do magazynu firmy.

Firma Prymat Sp. z o.o. zaprasza wszystkich klientów, którzy dokonali zakupu gorczycy ze wskazanym w komunikacie numerem partii i mają jakiejkolwiek pytania, do kontaktu telefonicznego pod numerem (32) 47 33-833 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie www.prymat.pl. Firma zapewnia, że każde zgłoszenie zostanie rozpatrzone indywidualnie.

Zalecenia dla konsumentów: Nie należy spożywać produktu o numerze partii wskazanym w komunikacie.

źródło: Główny Inspektor Sanitarny

Aleksandra Nowak

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ona
Ona 16.07.2019, 20:43
Prawda jest taka że najlepiej unikać sklepów Gorlickich i wątroba się nie rozpadnie bo i leczyć nie ma gdzie. Bo sama czytam Gorlickie klepsydry że większość ludzi żyje do 50 lat.
Kobieta
Kobieta 16.07.2019, 18:30
Gorlicki handel powinien zostać zreformowany, bo inaczej Nas otrują i dlatego polecam problemy spożywcze dyskretnie zgłaszać do Inspekcji Handlowej i tylko takim sposobem trucicieli zlikwidują.
Sklepowa
Sklepowa 16.07.2019, 17:22
O Salmonelle nie trudno. Gdyż wystarczy kupować w małych sklepikach gdzie nie ma obrotów i wątroba się rozpadnie.

Pozostałe