Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Obchody 100-lecia powstania Polskiej Policji Państwowej w Gorlicach

Podziel się
Oceń

Funcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach świętowali obchody 100-lecia powstania swojej formacji.

Z tej właśnie okazji przed południem w Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji policjantów.

Zaraz po niej mundurowi przeszli na Rynek, gdzie odbył się jubileuszowy apel, będący centralną częścią powiatowych uroczystości. 

Była to dobra okazja do wręczenia awansów i okolicznościowych nagród, aż 32 policjantów Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Na stopień Podinspektora awans otrzymali:

  • nadkom. Krzysztof Kasprzyk
  • nadkom. Roman Gajda.

Stopień Komisarza otrzymał podkom. Artur Bajorek, natomiast stopień Aspirata Sztabowego st. asp. Oliwia Lekstan-Kuźniar.

Na stopień Aspiranta awansowali:

  • mł. asp. Artur Alibożek,
  • mł. asp. Elizeusz Florek,
  • mł. asp. Łukasz Jodłowski,
  • mł. asp. Przemysław Matuszyk,
  • mł. asp. Krzysztof Mazur,
  • mł. asp. Łukasz Ząber.


Stopień Młodszego Aspiranta otrzymali:

  • sierż. szt. Damian Florek
  • sierż. szt. Krzysztof Gucwa,
  • sierż. szt. Damian Turewicz,
  • sierż. szt. Piotr Wojnarowicz
  • sierż. szt. Paweł Zięba.


Na stopień Sierżanta Sztabowego awansowani zostali:

  • st. sierż. Artur Chronowski,
  • st. sierż. Mateusz Dyląg,
  • st. sierż. Mariusz Wojtowicz.

Stopień Starszego Sierżanta otrzymali:

  • sierż. Wojciech Czyżykiewicz
  • sierż. Ireneusz Jędrzejowski.


Sierżantami Policji w bieżącym roku zostali:

  • st. post. Michał Dąbrowski,
  • st. post. Daniel Sowa,
  • st. post. Artur Stolarczyk.


Stopień Starszego Posterunkowego otrzymali natomiast: 

  • post. Damian Siarka,
  • post. Michał Sławniak
  • post. Ewa Żegleń.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Karp 18.07.2019 18:18
Takie typowe matusie kończą na takich typowych posterunkach z typowymi stopniami a za kilka lat jak przejdą na emerytury znika ślad po ich złośliwości bo już nie są funkcjonariuszami i jacy to są kolezenscy do wszystkich.... Ale wtedy spotykają się z rzeczywistością karma wraca chłopaki, wraca. Nie mówię że wszyscy bo są i wporzadku policjanci... Tak że ten.........

adam1 17.07.2019 23:43
Pamiętam, jak w latach osiemdziesiątych hucznie obchodzono na rynku w Gorlicach 40-lecie utworzenia MO i SB. Wypędzono nas ze szkoły i musieliśmy obowiązkowo brać udział w uroczystościach. Czasy się niby zmieniły ale miejsce i sposób świętowania nie.

Nie ma jak budżetówka 17.07.2019 22:12
Ale fajna impreza! Spotkali się na rynku po wręczali sobie awanse, nagrody, a i przy okazji wójtom coś rozdali, super.

Bolek 17.07.2019 20:23
Święto Policji codziennie mają Mieszkańcy Zawodzia, gdyż Babska wzywają Policję z nudów by się podniecać do Przystojniaków.

ktoś 17.07.2019 19:44
100 lat

m 17.07.2019 18:11
dużo zdrowia

Anna 17.07.2019 16:12
Każdy widzi jak wygląda praca Policji. Wystarczy przejść przez centrum Miasta i sztuka by nie zostać zaczepionym.

SC 17.07.2019 13:26
Wszystkiego najlepszego !!!!!!!

Karpokról 18.07.2019 18:20
Pani Lidio.......

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 987 hPa
Wiatr: 13 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Ciekawe czy były odblaski czy jak zwykle winny kierowca!!!Tak jak co rano jeżdżą obwodnicą rowerkami bez świateł!!!Data dodania komentarza: 11.02.2026, 19:17Źródło komentarza: Gorlice. Potrącenie pieszego na ul. BieckiejAutor komentarza: WANDATreść komentarza: Tworzenie kolejnych etatów dla darmozjadów. Tyle lat nic się nie działo a teraz będą wydziwiać.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 16:55Źródło komentarza: Sprawny punkt GOPR na Magurze Małastowskiej pożądanyAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Błagam zróbcie to jak należy. Nie tak jak ten beznadziejny Burmistrz który zrujnował cały rynek!!!! Ma być zielono,w lecie jest taka lampa że usiąść się nie da nawet na głupich lodach,bo nie ma się gdzie schować. Nie funkcjonalny rynek totalnie. Ciesze się nara inwestycje i liczę na to że to będzie jeden z najbardzej zielonych rynków przynajmniej w Małopolsce. Naprawdę nie mieszkamy aż w takiej dziurze… gdyby było więcej miejsc pracy i trochę więcej możliwości to naprawdę fajne spokojne miasteczko. Liczę na projektantów i wykonawców! Nie zrujnujcie tego błagam.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 09:17Źródło komentarza: Gorlice. Miasto dostało dofinansowanie zieleni centrum i okolicznych uliczek. Będzie pięknie!Autor komentarza: NiezadowolonyTreść komentarza: Wypowiedź Pani Cup w imieniu organu nadzorującego placówkę są karygodne. Czy w placówce gdzie są dzieci małoletnie prewencja ma w ten aposób wyglądać? Tym rokiem rozumowania to prewencyjnie w budynku gminy też się znajdują kamery?Data dodania komentarza: 11.02.2026, 08:00Źródło komentarza: Kobylanka. Kamery w szkolnej toalecie?
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego