Każdy czerwony punkt oznacza, że gdzieś tam zgasło życie. Ostatnie 24h to 6 takich miejsc...

  • 18.07.2019, 09:06
  • Źródło: BRD KGP

Podziel się:

Oceń:

Każdy czerwony punkt oznacza, że gdzieś tam zgasło życie. Ostatnie 24h to 6 takich miejsc... fot. ilustracyjne/pixabay.com
Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych.

Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii, do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni  do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne …?

 

Źródło: BRD KGP

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Psychiatria
Psychiatria 18.07.2019, 21:55
Ludzie się biją, gnębią i prawują często o głupoty. A wystarczy chwila nieuwagi i Człowieka już nie ma między nami i nie ma możliwości już mu powiedzenia słowa Przepraszam, ale wybacz i Człowiekowi zostaje uraz do końca Życia i by go sumienie nie dręczyło to robi coś pozytywnego.
Tirowiec
Tirowiec 18.07.2019, 21:38
Gorlice są czyste, bo zmieniona została organizacja ruchu na Zawodziu. A do dziś Mieszkańcy płaczą że Spółdzielnia zadbała o bezpieczeństwo.
pol
pol 18.07.2019, 20:00
wierzyć się nie chce... to jak wojna na drodze... tylko kto z kim i o co...
mike
mike 18.07.2019, 10:41
a Ropa jest na tej mapie?

Pozostałe