Zdarzyło się w Krynicy-Zdroju. Ku przestrodze. Uważajmy, co odbieramy.

  • 18.07.2019, 13:00
  • Źródło: sadeczanin.info, miastons.pl, Komenda Miejska Państwowej Straż Pożarnej w Nowym Sączu

Podziel się:

Oceń:

Zdarzyło się w Krynicy-Zdroju. Ku przestrodze. Uważajmy, co odbieramy. fot. KM PSP Nowy Sącz
Niniejszy artykuł ma za zadanie tylko i wyłącznie zwrócić Państwa szczególną uwagę na przesyłki listowe, które nie są zaplanowane. Na sytuacje, gdy nie oczekujemy korespondencji, a ta która przyszła, może wzbudzać nasze podejrzenie.

Zdarzenie, które opisują portale z sąsiedniego powiatu (sadeczanin.info, miastons.pl), miało miejsce wczoraj (17 lipca) w Krynicy-Zdroju. Do jednej z tamtejszych restauracji przyszedł list, zaadresowany na jej właścicielkę.

Po otwarciu koperty okazało się, że jest w nim list z pogróżkami wraz z białym proszkiem, który obsypał odzież, lewą rękę i częściowo prawe kolano kobiety.

Na miejsce zadysponowano grupę chemiczno-ekologiczną z JRG nr 1 w Nowym Sączu, której działania polegały na rozpoznaniu substancji znajdującej się w przesyłce. W tym celu na miejsce zadysponowano również zespół rozpoznania chemicznego z JRG 1 Tarnów.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania wykluczono możliwość zagrożenia biologicznego. Z uwagi na to podjęto decyzję o zabezpieczeniu całości substancji, koperty oraz koszulki, którą miała na sobie osoba obsypana. Materiały te zebrano do worków i dekontaminowano wraz ze strażakami, a następnie  przełożono do plastikowego zakręcanego pojemnika transportowego.

Pojemnik przekazano policji do dalszego dochodzenia. Miejsce, w którym była rozsypana substancja, również poddano dekontaminacji. Osoby mające kontakt z substancją przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Cały sprzęt użyty w działaniach poddano dekontaminacji wstępnej na miejscu zdarzenia. Karetka Pogotowia zabrała kobietę na badania do Szpitala. Działania strażaków trwały ponad cztery godziny.

Źródło: sadeczanin.info, miastons.pl, Komenda Miejska Państwowej Straż Pożarnej w Nowym Sączu

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PIS
PIS 21.07.2019, 20:44
Jak komuś coś nie pasuje to najlepiej pisać pisma do odpowiednich Instytucji, by w końcu zapanował Porządek i Bezpieczeństwo.
Aneta
Aneta 18.07.2019, 19:42
Są ludzie co lubią każdego wkręcać by grać ofiary.
Muszyna
Muszyna 18.07.2019, 19:39
Najważniejsze że Instytucje połknęli haczyk, no bo kto by jej wysłał proszek i po co? Niech winę rzuci na jakiegoś Sołtysa, Sąsiada lub Listonosza że straciła zdrowie Psy chi czne, by go całkowicie zniszczyć. Jak się okaże że kobieta mieszka w Bloku Mieszkalnym to wszystko wiadomo,
bo prawie w każdych Blokach panują zasady '' kto poczuł ten wytoczył''
Aha
Aha 18.07.2019, 17:40
Pewnie mąka

Pozostałe