Tydzień Pozytywnych Inicjatyw 2019 w Gorlicach.

  • 19.07.2019, 12:12
  • Kamila Prokop

Podziel się:

Oceń:

Tydzień Pozytywnych Inicjatyw 2019 w Gorlicach.
W dniach 22 lipca - 28 lipca 2019 odbędzie się już po raz szósty w Gorlicach Tydzień Pozytywnych Inicjatyw. Podczas TPI wszystkie atrakcje będą darmowe.

Jest to akcja, która ma na celu inspirowanie ludzi do pozytywnych działań na rzecz drugiego drugiego człowieka i lokalnej społeczności, zapewnienie atrakcyjnych wakacji dla dzieci i młodzieży, promowanie uniwersalnych wartości chrześcijańskich tj. miłość, dobroć, uczciwość, szacunek czy współczucie oraz zdrowego, wolnego od nałogów i wszelkich uzależnień życia.

W ramach tegorocznego Tygodnia Pozytywnych Inicjatyw prowadzone będą różne happeningi i eventy, które pozytywnie zaskoczą mieszkańców Gorlic.

W programie, jak co roku:

  • liczne zajęcia, gry, zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży
  • darmowa, duża dmuchana zjeżdżalnia, trampolina, ślizgawka
  • festiwal gier planszowych wraz z eliminacjami do Mistrzostw Polski w Catan 2019
  • wieczorne kluby młodzieżowe „Kontrast”
  • rozgrywki i zawody sportowe z cennymi nagrodami rzeczowymi
  • Panoo - gra terenowa dla dzieci i młodzieży
  • piknik rodzinny z konkursami i wieloma atrakcjami dla całej rodziny

Nowością w tym roku będzie Gorlicjada  - gra miejska, która pozwoli nam się cofnąć do czasów historycznych Gorlic. Grupami, z mapą w ręku, prześledzimy ważne miejsca, przeniesiemy się w trochę bardziej odległe zakątki historii miasta i oczywiście, nie zabraknie przy tym świetnej zabawy.

W sobotni wieczór o godzinie 18:00 w Domu Nauczyciela odbędzie się koncert krakowskiego chóru gospel Joyful Voice, pod batutą Oli Slawik

W czasie TPI 2019 będą również prowadzone różne akcje społeczne dla lokalnej społeczności i miasta takie jak trzepanie dywanów, sprzątanie najbardziej uczęszczanych ulic, pomoc osobom starszym i schorowanym oraz odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej.

Prowadzone będą także dwie kampanie społeczne: kampania profilaktyczna „No promil- No problem” oraz kampania edukacyjno-profilaktyczna

pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w poszczególnych wydarzeniach!

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami, Głównymi partnerami i sponsorami są: Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowa w Gorlicach oraz Miasto Gorlice. Projekt jest współfinansowany przez miasto Gorlice.

Więcej informacji na bieżąco pojawia się na stronie Stowarzyszenia Ponad Ograniczeniami na Facebooku: https://www.facebook.com/ponadograniczeniami

Oficjalne wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/390257171616357

 

 

Kamila Prokop

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Teresa
Teresa 23.07.2019, 20:24
Jaki powinien byc wiek uczestników Gorlicjady ?
Uczennica
Uczennica 19.07.2019, 15:06
Krakowska potrafi, bo a tamtej dzielnicy mieszka Gorlicka inteligencja i nawet szkoła potrafi wychować i wyuczyć młodzież i dzieci, by zajmowali w przyszłości wysokie stanowiska.

Pozostałe