Zawalcz o Nagrodę AMICUS HOMINUM! Wystarczy jeden, mały gest...

  • 23.07.2019, 13:15
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Zawalcz o Nagrodę AMICUS HOMINUM! Wystarczy jeden, mały gest... Foto: ilustracyjne/pixabay.com
27 czerwca ruszyła XIV edycja konkursu o Nagrodę AMICUS HOMINUM. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 lipca.

Od 2006 roku mamy możliwość zgłaszać naszych kandydatów do Nagrody AMICUS HOMINUM. Konkurs kierowany jest do osób, które działają na rzecz dobra innych, bezinteresownie biorą udział w akcjach, angażują się społecznie i nie jest im obojętny los drugiego człowieka.

Zgłoszenia kandydatów do konkursu mogą dokonywać osoby prawne, osoby fizyczne oraz jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym powszechnie obowiązujące przepisy przyznają zdolność prawną.

W 2019 roku nagroda zostanie przyznana w następujących kategoriach:

  • Polityka Społeczna i Prorodzinna, Pomoc Niepełnosprawnym
  • Promocja i Ochrona Zdrowia
  • Sport i Edukacja
  • Działalność Filantropijna
  • Inicjatywa Młodych

Ostatnia z nich, w szczególny sposób, będzie doceniała zaangażowanie i pomoc młodzieży, a tym samym będzie impulsem do promowania otwartości oraz wolontariatu.

Spośród laureatów zostanie wyłoniona osoba, szczególnie wyróżniająca się na tle innych i zasługująca na specjalne uznanie. Zostanie ona uhonorowana tytułem Grand Prix!

Nagroda „Amicus Hominum” została ustanowiona przez samorząd województwa małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Poprzez tę nagrodę samorząd województwa chce podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu, inwencji i oddaniu upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla dobra drugiego człowieka. Jest uzupełnieniem Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji pozarządowych prowadzących działalność pożytku publicznego. Jest ona również rozwinięciem i kontynuacją polityki samorządu województwa związaną z promocją wolontariatu.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca, a wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie TUTAJ

Życzymy powodzenia!

Źródło info: małopolska.pl

Aleksandra Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe