Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Nowi Mistrzowie w Dojeniu Sztucznej Krowy – wyłonieni! W tym roku będzie jeszcze okazja, by wziąć udział w nietypowych zawodach

Podziel się
Oceń

Dziewiętnaste Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy jak co roku przyciągnęły do Rabki tłumy fanów dojarstwa… i doskonałej zabawy! Po raz kolejny wyłoniono najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza, którzy podczas szalonych zawodów najskuteczniej doili sztuczną krowę Robculę.

W tym roku mistrzynią dojenia okazała się pani Aneta Martyka z Turza. Oprócz niej na podium stanęła Renata Grabowska z Bolechowic (II miejsce) oraz Ewa Blicharz z Turza   (III miejsce), które wywalczyła w dogrywce z Anną Budzeń (IV miejsce) oraz z Teresą Wolak (V miejsce). Tak więc jak sami Państwo widzicie rywalizacja na podium była bardzo zacięta. Zwyciężczyni udało się wydoić z Robculi aż 2400 ml mililitrów mleka Hej! w minutę! Wśród mężczyzn zwycięzcą został już po raz SIÓDMY Konrad Urbańczyk z Raby Wyżnej, dojąc w minutę 3900 ml mleka. Drugie miejsce zajął Michał Budzeń z Boczków koło Łowicza (zeszłoroczny mistrz), a trzecie Kazimierz Ptak z Kamionki Wielkiej. Warto zaznaczyć że w tym roku na podium zabrakło wielokrotnego Mistrza Polski Stanisława Budzenia, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu tuż poza podium.

W tym roku w zawodach udział wzięło 40 zawodników. Sponsorami nagród byli: producent mleka Hej!, Terma Bania i Rabkoland. Zwycięzcom nie zabraknie ani okazji do zabawy i relaksu, ani… nabiału!

Stali bywalcy, którzy od lat startują w Mistrzostwach lub przyjeżdżają kibicować swoim najbliższym, przyznali, że choć same zawody wciąż mają niepowtarzalny, swojski klimat, sam park rozrywki przez 19 lat zmienił się nie do poznania. ­

– Kiedyś, w 2003, na „Krówce” byłyśmy tutaj z córką. To był jeszcze taki lunapark. Fajne karuzele, wesoła impreza. W tym roku zabrałam wnuczkę i miejsce jest nie do poznania! Piękna zmiana. Oby za rok też były zawody, wybierzemy się na pewno.

Już niebawem, 17 sierpnia 2019 (sobota) w Rabkolandzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy Do Żucia.

Zapraszamy!

 

 


ReklamaStudiuj w Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu
ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi | Filia w Jaśle, STUDIUJ BLISKO SIEBIE ADMINISTRACJĘ LUB PEDAGOGIKĘ, studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line | ZAPISZ SIĘ TERAZ! STYPENDIA NAWET DO 4500 ZŁ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 8 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ElaTreść komentarza: Mamy też własnych artystów np szkoła muzyczna zespoły przy kościołach mogą też wystepowac. Ponadto ludzie lubią tańczyć ale nie na betonie i przy dobrej muzyce.Data dodania komentarza: 14.09.2025, 16:26Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?Autor komentarza: TomtommTreść komentarza: Tężnia śmierdzi bo żule sikająData dodania komentarza: 14.09.2025, 11:39Źródło komentarza: Parkowa tężnia w Gorlicach niszczeje i nie funkcjonuje [FOTO]Autor komentarza: SzopenTreść komentarza: Bo czas szanowny burmistrzu koncerty rockowe zrobić sobie u siebie pod domem. Ludzi przyciąga inna muza..Data dodania komentarza: 14.09.2025, 09:56Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?Autor komentarza: ArekTreść komentarza: Perspektyw na życie w gorlicach brak to i ludzi wesołych na rynku brak, co w tym dziwnego? Ludzie bawią się tam gdzie czują że mogą na to zarobić! W Gorlicach? Zmowa typu najniższa plus 500 zł premii i nic więcej bez nadgodzin bo się będą przenosić między firmami a już i tak nie ma kim łatać... Rafał Kukla, to prawda że buduje Pan dom z daleka od spalarni żeby nie śmierdziało? Nie oczerniam, pytam, pozdrawiam.Data dodania komentarza: 14.09.2025, 02:31Źródło komentarza: Dlaczego Gorliczanie tracą chęć do wspólnej zabawy? Jak to się robi za naszą południową granicą?
ReklamaMarmed i słyszę - ZAPISY NA BEZPŁĄTNE APARATY SŁUCHOWE - ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66, 501 700 244